Trwa ładowanie...

Jacek Sasin: "Musimy bronić Polski przed samowolą samorządów"

Zdaniem Jacka Sasina, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów, w tej chwili samorządy "mogą łupić mieszkańców". Potrzebna jest więc zmiana przepisów, która pozwoliłaby na większą ingerencję państwa w decyzje samorządów. Polityk zapowiedział, że zostaną one przygotowane.

Share
Jacek Sasin: "Musimy bronić Polski przed samowolą samorządów"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1ho0qq

- Platfoma Obywatelska to partia oszustów, bo oszukali ludzi - powiedział w sobotę Jacek Sasin w programie "Gość Wiadomości" TVP Info. Jako przykład podał decyzję warszawskiej Rady Miasta w sprawie bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. W czwartek, na wniosek wiceprezydenta Roberta Soszyńskiego, radni miejscy zdecydowali o ustanowieniu jednorazowej bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Będzie ona wynosiła maksimum 60 procent od 1 stycznia 2019 roku.

To istotna zmiana, bo radni poprzedniej kadencji uchwalili 98-procentową bonifikatę jako standardową i 99-procentową w przypadku użytkowania wieczystego powyżej 50 lat.

- To decyzja łupiąca warszawiaków - skomentował ją Jacek Sasin. - Potrzebna jest większa ingerencja państwa w to, co robią samorządy. Bo teraz mogą łupić mieszkańców, a werfikacja przychodzi raz na pięć lat - dodał.

d1ho0qq

Sasin zapowiada zmianę prawa

Jak przypomniał dziennikarz, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski uzasadniał taką decyzję obciążeniami związanymi ze wzrostem cen energii oraz utylizacji odpadów.

- Niech Rafał Trzaskowski nie oszukuje Polaków. Nie będzie żadnych podwyżek prądu ani dla indywidualnych klientów, ani dla przedsiębiorców - powiedział. - Musimy bronić Polski przed samowolą samorządów - dodał. I zapowiedział przygotowanie przepisów, które spowodują, że "łupienie Polaków nie będzie możliwe".

Jacek Sasin odniósł się także do nowych, restrykcyjnych zasad segregowania śmieci, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2019 r. Polegają m.in. na tym, że śmieci będziemy teraz dzielić na pięć, a nie trzy, rodzaje odpadów. Chociaż zostały zaledwie dwa tygodnie do wejścia przepisów w życie, polityk obiecał wydłużenie vacatio legis dla samorządu dotyczące segregacji śmieci.

Źródło: TVP Info

d1ho0qq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ho0qq

Podziel się opinią

Share
d1ho0qq
d1ho0qq
Więcej tematów