Trwa ładowanie...

Sędziowie zakpili sobie z "zakazu koszulkowego" KRS

Krajowa Rada Sądownicza zabroniła sędziom noszenia koszulek z napisem "Konstytucja". W sobotę na Kongresie Praw Obywatelskich sędziowie odpowiedzieli na ten zakaz organizując happening.
Share
Sędziowie utworzyli napis "Konstytucja"
Sędziowie utworzyli napis "Konstytucja"Źródło: Video-KOD, Fot: Print screen
d1p43f8

Nowa Krajowa Rada Sądownictwa przyjęła w czwartek uchwałę zgodnie z którą sędzia noszący koszulkę z napisem "Konstytucja" łamie zasady etyki zawodowej. Jaka kara może go za to spotkać? Może mieć kłopoty ze strony komisji etyki KRS oraz rzecznika dyscyplinarnego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W sobotę w Warszawie odbywa się II Kongres Praw Obywatelskich, który organizuje Rzecznik Praw Obywatelskich. W przerwie między obradami sędziowie postanowili w formie happeningu odnieść się do "zakazu koszulkowego". Założyli koszulki z literami i ustawili się tak, aby utworzyć biało-czerwony napis "Konstytucja".

- Konstytucja to nie tylko słowo, to także wartości. Żadna uchwała upolitycznionej KRS nie zakaże nam stosowania Konstytucji i nie zmusi nas do schowania jej do szafy - powiedział w czasie happeningu sędzia Bartłomiej Przymusiński, członek zarządu i rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. - Wierni Konstytucji - odpowiedziała reszta sędziów.

d1p43f8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p43f8

Podziel się opinią

Share
d1p43f8
d1p43f8
Więcej tematów