Trwa ładowanie...
d3od9t7

Jacek Kurski znowu szefem TVP. Małgorzata Kidawa-Błońska: Andrzej Duda kolejny raz został ośmieszony przez swoich

\- Opłacała się wizyta w Sejmie - napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując decyzję zarządu TVP o przekazaniu Jackowi Kurskiemu obowiązków prezesa telewizji publicznej. Wicemarszałek Sejmu skierowała też przytyk w stronę prezydenta Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała ponowne powołanie Jacka Kurskiego na szefa TVP
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała ponowne powołanie Jacka Kurskiego na szefa TVP (East News)
d3od9t7

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zmiana prezesa w TVP spowodowana jest konfliktami mającymi obecnie miejsce w obozie Zjednoczonej Prawicy. Posłanka Koalicji Obywatelskiej jest przekonana, że Jackowi Kurskiemu w powrocie na "szczyt" mediów publicznych pomogła m.in. wizyta w Sejmie. Kilka dni temu rozmawiał tam z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim.

"TVP przedmiotem targów w obozie władzy. Jacek Kurski wraca na stanowiska prezesa telewizji w znanym dla PiS stylu tzn. bez żadnego trybu. Opłacała się wizyta w Sejmie" - napisała w mediach społecznościowych była kandydatka KO na prezydenta.

Kidawa-Błońska podkreśliła także, że decyzja ws. Jacka Kurskiego uderzyła w urzędującego prezydenta, wspieranego podczas minionej kampanii wyborczej przez środowisko PiS. "A przy okazji prezydent Andrzej Duda kolejny raz został ośmieszony przez swoich" - dodała wicemarszałek Sejmu.

Jacek Kurski znowu szefem TVP. Jest komunikat

Wieloletni szef TVP będzie ponownie kierował Telewizją Publiczną od 7 sierpnia. Wtedy też pełniący obecnie tymczasowo obowiązki prezesa Maciej Łopiński złoży rezygnację ze stanowiska.

d3od9t7

"W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu" - głosi komunikat Centrum Informacji TVP.

Zobacz też: Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3od9t7

Podziel się opinią

Share
d3od9t7
d3od9t7