Trwa ładowanie...

"Ja rządu z Macierewiczem nie powołam". Prezydent postawił prezesowi PiS ultimatum

Jarosław Kaczyński zostanie premierem, a minister Antoni Macierewicz pożegna się ze stanowiskiem - do takich informacji dotarł "Polska The Times". Gazeta wyjaśnia, że Andrzej Duda postawił sprawę jasno i podczas spotkania z prezesem PiS zażądał odwołania szefa MON. Na drodze Kaczyńskiego do stanowiska premiera mogą teraz stanąć jedynie kłopoty zdrowotne.

"Ja rządu z Macierewiczem nie powołam". Prezydent postawił prezesowi PiS ultimatumŹródło: Forum
d3v9d0o
d3v9d0o

Ostatnio głowa państwa została przyłapana na ulicy, gdzie mówiła o "ubeckich metodach" Macierewicza. Andrzej Duda tłumaczył później, że chodzi o sprawę gen. Kraszewskiego. To doradca prezydenta, który zatrzymał generalskie nominacje Macierewicza.

Okazuje się, że Andrzej Duda po raz kolejny domaga dymisji Macierewicza. Takie ultimatum postawił prezesowi PiS podczas jednego ze spotkań, rzekomo, w sprawie ustaw o sądownictwie.

d3v9d0o

Według informacji "Polski the Times", głowa państwa zatwierdzi rząd z Jarosławem Kaczyńskim na czele, ale bez obecnego szefa MON.

Duda kontra Kaczyński - zobacz wideo

Gazeta potwierdziła te informacje w kilku źródłach. "W przypadku Kaczyńskiego niczego nie można być pewnym ale nie ma wątpliwości, że pozycja Macierewicza jeszcze nigdy nie była tak słaba. Raczej już przegrał" - zdradza jeden z informatorów.

Tylko lekarze mogą zmienić decyzję Kaczyńskiego

Inny polityk dodaje, że Antoni Macierewicz zostanie w rządzie tylko wtedy, kiedy premierem pozostanie Beata Szydło. A potem zaskakuje: "decyzję o tym, że Jarosław Kaczyński staje na czele rządu mogą już w tej chwili zmienić tylko lekarze".

d3v9d0o

Okazuje się bowiem, że prezesowi PiS bardzo dokucza noga. Jest to zdecydowanie uciążliwe podczas publicznych wystąpień. Jak donosi "Polska the Times", Jarosław Kaczyński przechodzi obecnie szczegółowe konsultacje lekarskie.

Prezes PiS ma 68 lat. Ostatnio coraz częściej pojawia się u lekarzy. Niedawno walczył z wirusem, dlatego nie pojawił Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem.

Wiadomo, że rekonstrukcję rządu wstępnie zaplanowano na 4 grudnia. Taką datę podała "Polska the Times". Z rządu może odejść szef dyplomacji Witold Waszczykowski, którego zastąpi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W kontekście zmian wymieniane jest również nazwisko ministra środowiska Jana Szyszki. Najprawdopodobniej ze stanowiskiem pożegna się premier Beata Szydło.

d3v9d0o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v9d0o
Więcej tematów