Trwa ładowanie...

Izrael – rozpoczęto operację wojskową wzdłuż granicy z Libanem

Izrael rozpoczął działania wojskowe wzdłuż granicy z Libanem. Ma to na celu wykrycie i zniszczenie tuneli, które biegną przez granicę z Libanu do północnego Izraela. Tunele wykorzystywane są przez radykalną szyicką organizację Hezbollah.

Izrael – rozpoczęto operację wojskową wzdłuż granicy z LibanemŹródło: iStock.com
d1vqyob
d1vqyob

Izrael – wojsko ma wykryć tunele wykorzystywane przez szyicką organizację Hezbollah

Rzecznik izraelskiej armii potwierdził, że wojsko od dłuższego czasu wie o wielu tunelach, które przechodzą z Libanu na północ Izraela i które wykorzystywane są przez radykalną szyicką organizację Hezbollah do przemytu ludzi i sprzętu. Obecnie Izrael traktuje Hezbollah jako główne zagrożenie. Szyicka organizacja jest wspierana przez Iran. Zarówno Iran jak i Hezbollah są sojusznikami syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

"Kopanie transgranicznych tuneli szturmowych, które odkryły izraelskie siły obronne, zanim tunele te zaczęły działać i stanowić bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa izraelskich cywilów, stanowi rażące i poważne naruszenie suwerenności Izraela" dodał rzecznik izraelskiej armii Jonathan Conricus.

Napięcie między Libanem, a Izraelem od wielu lat narasta. Według niektórych raportów Hezbollah może obecnie wystrzeliwać w kierunku Izraela nawet 10-krotnie więcej pocisków rakietowych, niż w trakcie drugiej wojny libańskiej. Izrael nigdy nie podpisał traktatu pokojowego z Libanem.

Organizacja Hezbollah odmówiła komentarza w tej sprawie.

d1vqyob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vqyob
Więcej tematów