Trwa ładowanie...
d2d37ev

Izrael: myśliwce zaatakowały cele w Strefie Gazy

Izraelskie myśliwce dzisiaj o poranku zaatakowały cele w strefie Gazy. Nalot to odpowiedź na rakietowy atak bojowników na Beer Szewe (na południu kraju)- poinformowała izraelska armia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja Palestyńczyków w pobliżu granicy Strefy Gazy z Izraelem
Demonstracja Palestyńczyków w pobliżu granicy Strefy Gazy z Izraelem (PAP/EPA)
d2d37ev

W nocy, jedna z rakiet wystrzelona z terenu Strefy Gazy, uderzyła w budynek mieszkalny w mieście Beer Szewa na południu Izraela. Miasto położone jest 40 km od Gazy. W wyniku ataku trzy osoby odniosły obrażenia i zostały zabrane do szpitala- powiedział radiu izraelskiemu przedstawiciel służb medycznych, cytowany przez agencję Reutera.

W odpowiedzi na te działania, izraelskie myśliwce, przypuściły rankiem atak na trzy lokalizacje w Strefie Gazy- poinformowali jej mieszkańcy, cytowani przez agencje Reutera. Na tę chwilę nie ma informacji o ofiarach.

Associated Press zwraca uwagę, że dzisiejszy atak rakietowy na Izrael jest pierwszym od kilku miesięcy i pierwszym od 2014 r., kiedy został trafiony dom mieszkalny.

d2d37ev

Do ataku na Ber Szewe doszło dzień po wypowiedzi ministra obrony Izraela Awigdor Lieberman, który powiedział, że nadszedł czas na "mocne uderzenie" w radykalną organizację palestyńską Hamas. W niedzielę, premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że jeśli rządzący Strefą Gazy Hamas nie powstrzyma cotygodniowych protestów Palestyńczyków przy granicy enklawy z Izraelem, państwo żydowskie "powstrzyma (je) w inny sposób i będzie to (...) bardzo bolesne"- podaje Onet.

Hamas, przez ostatnie sześć miesięcy, organizuje cotygodniowe protesty na granicy Strefy Gazy z Izraelem, w których wzywa o zniesienia blokady enklawy przez Izrael i Egipt. Dotychczas podczas protestów zginęło ponad 200 Palestyńczyków oraz jeden izraelski żołnierz.

d2d37ev

Podziel się opinią

Share
d2d37ev
d2d37ev
Więcej tematów