Trwa ładowanie...

Izrael. Krytyk szczepień zmarł z powodu koronawirusa

Hai Shoulian zmarł w szpitalu zakażony koronawirusem. "Dziś rano obudziłem się mokry, jakby ktoś wylał na mnie kilka wiader wody. Brakowało mi tlenu" - napisał przed śmiercią. Do końca nie wierzył, że to wina COVID-19. Stwierdził, że został otruty przez służby Izraela.

Share
Hai Shoulian zmarł z powodu COVID-19. Był najbardziej znanym Izraelskim antyszczepionkowcem
Hai Shoulian zmarł z powodu COVID-19. Był najbardziej znanym Izraelskim antyszczepionkowcem Źródło: East News, Facebook
dah2xha

Hai Shoulian był jednym z najbardziej aktywnych krytyków polityki Izraela w kwestii pandemii COVID-19. Był przeciwnikiem noszenia maseczek, a także przepustek covidowych, które umożliwiają dostęp do miejsc publicznych tylko osobom zaszczepionym.

Izrael. Przeciwnik szczepień i antycovidowiec zmarł z powodu koronawirusa

Pod koniec sierpnia Hai Shoulian został zatrzymany podczas jednej z demonstracji w Jerozolimie. Tydzień później trafił do szpitala i oskarżył funkcjonariuszy policji o brutalne poturbowanie oraz otrucie.

Lekarze szybko zdiagnozowali u niego COVID-19, ale on do końca nie wierzył, że jest chory. W swoich wpisach na Facebooku przekonywał, że został otruty.

Ważny temat: Agresywny antyszczepionkowiec atakuje reportera WP

Tuż przed śmiercią napisał, że jego stan zdrowia jest krytyczny. Nie był w stanie rozmawiać, ani w ogóle kontaktować się z ludźmi. Miał poważne problem z oddychaniem. Był podłączony do respiratora.

dah2xha

"Dziś rano obudziłem się mokry, jakby ktoś wylał na mnie kilka wiader wody. Brakowało mi tlenu. Zajęło mi około godziny, żeby zorientować się kim jestem, gdzie jestem i co ja tutaj robię. Brak tlenu to straszna rzecz" - opisał.

Wkrótce po tym, bo w poniedziałek, 13 września, Hai Shoulian zmarł.

Jego brat w mediach wykluczył, aby został otruty, a następnie zaapelował, aby Izraelczycy szczepili się przeciw COVID-19.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Izraelu

W Izraelu w pełni zaszczepiło się przeciw COVID-19 5,5 miliona ludzi. W sumie podano ponad 14,5 miliona dawek szczepionki.

dah2xha

Mimo to w ostatnich tygodniach liczba zakażeń koronawirusem w tym kraju rośnie. W poniedziałek ciężko chorych było 664 pacjentów. 437 spośród nich stanowiły osoby niezaszczepione, 168 w pełni zaszczepione, a 59 zaszczepione trzecią dawką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dah2xha

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dah2xha
dah2xha
Więcej tematów