Trwa ładowanie...
d3xqm6a

Izrael: aresztowanie 12 działaczy palestyńskich

Armia izraelska wkroczyła do miejscowości Arakeh na Zachodnim Brzegu Jordanu i zatrzymała dwunastu "palestyńskich aktywistów" - poinformowano w opublikowanym w Jerozolimie w sobotę rano komunikacie wojskowym. Kilka godzin później wojsko izraelskie weszło także do Strefy Gazy.

Share
d3xqm6a

Aresztowań dokonano w miejscowości Arakeh w rejonie palestyńskiego miasta Dżenin na Zachodnim Brzegu. Izraelski oddział wkroczył do tzw. sektora A - obszaru, pozostającego pod zarządem palestyńskim - i wycofał się po dokonaniu aresztowań. Izraelskie buldożery zrównały z ziemią dom, w którym ukrywali się palestyńscy bojownicy.

Akcja prawdopodobnie stanowiła odwet za śmierć w piątek izraelskiej kobiety, zastrzelonej przez palestyńskiego snajpera na Zachodnim Brzegu.

Kilka godzin później wojsko izraelskie weszło do Strefy Gazy. Według palestyńskich źródeł, kolumna pancerna wkroczyła na odległość 300 metrów w głąb palestyńskiego terytorium w rejonie miejscowości Khan Junis. Rzecznik armii zaprzeczył jednak tej informacji. (mp)(mk)

d3xqm6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xqm6a
d3xqm6a
Więcej tematów