Trwa ładowanie...

Iwona Mularczyk z samorządową "nagrodą pocieszenia"

Żona posła PiS, mimo pomocy przedstawicieli rządu, w tym poparcia udzielonego przez Andrzeja Dudę na cmentarzu, nie została prezydentem Nowego Sącza. Otrzymała jednak swego rodzaju "nagrodę pocieszenia". Została wybrana na przewodniczącą rady miasta.

Share
Iwona Mularczyk z samorządową "nagrodą pocieszenia"
Źródło: East News, fot: Czesław Czapliński/FOTONOVA
d4bmmvc

Jak donosi portal "Twój Sącz", Iwona Mularczyk jako przewodnicząca rady miasta będzie współpracować z czteroosobowym prezydium. W jego skład weszło po dwóch członków PiS i komitetu lokalnego Wybieram Nowy Sącz.

To ugrupowanie reprezentuje prezydent miasta Ludmior Hanzel. W drugiej turze wyborów pokonał on właśnie żonę posła PiS, zdobywając 58,35 proc. głosów. Podczas kampanii samorządowej Iwona Mularczyk otrzymała bardzo mocne wsparcie od czołowych posłów PiS. Tuż przed drugą turą poparcia udzielił jej też prezydent Andrzej Duda, spotykając się z nią na... cmentarzu. Wielu komentatorów uznało, że wykorzystywanie w ten sposób Dnia Wszystkich Świętych zaważyło na porażce Mularczyk, ale też mocno zaszkodziło głowie państwa.

Żonie posła PiS zarzucano też brak doświadczenia w administracji samorządowej. Mularczyk pracowała jako nauczycielką historii, pedagog i psycholog.

Porażka PiS w dużych miastach

Kandydaci PiS polegli w wyścigu o fotele prezydenckie w ponad stu ze 107 miast prezydenckich. Choć partia rządząca powiększyła dorobek w gminach i sejmikach województw, to największymi miastami, gdzie jej przedstawiciel będzie sprawował władzę będzie ok. 65-tysięczny Zamość.

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda zagłosował w wyborach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bmmvc

Podziel się opinią

Share
d4bmmvc
d4bmmvc
Więcej tematów