Trwa ładowanie...
d15ladp

Irena Lasota została pominięta. Morawiecki napisał do niej niezwykły list

Działaczka polityczna nie została zaproszona na uroczystość obchodów 50. rocznicy Marca'68. "Jest pani jednym z bohaterów naszej wolności, Polska zaś o zasłużonych dla niej rodakach pamięta i będzie pamiętać" - napisał do niej w liście publikowanym przez Onet, premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki będzie zabiegał o obecność Ireny Lasoty na uroczystościach Marca'68
Premier Mateusz Morawiecki będzie zabiegał o obecność Ireny Lasoty na uroczystościach Marca'68 (East News, Fot: JACEK RAJKOWSKI)
d15ladp

Irena Lasota nie jest jedyną pominiętą z zasłużonych osób, które odegrały istotną rolę w wydarzeniach w marcu 1968 r. Uniwersytet Warszawski zdecydował się także nie zapraszać redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika.

W ramach uroczystości na warszawskiej uczelni zostaną zorganizowane debaty, wystawy i konferencje. W jednej z nich mają wziąć udział prof. Włodzimierz Borodziej i prof. Karol Modzelewski. Pojawił się również pomysł, by dołączył do nich Michnik. Jednak swój sprzeciw wyraziła Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność. W zamian zaproponowała Irenę Lasotę.

"Przed pięćdziesięcioma laty odczytała Pani na dziedzińcu tej uczelni rezolucję w obronie kluczowych dla nas wartości (...). Słynie Pani z niezłomności charakteru i odwagi" - czytamy w liście przesłanym przez Morawieckiego.

d15ladp

Zobacz również: Szarpanina na wykładzie na Uniwersytecie Warszawskim

Premier zapowiedział, że będzie się starać, aby Lasota pojawiła się na uroczystościach - informuje Onet. "Jest Pani jednym z bohaterów naszej wolności, Polska zaś o zasłużonych dla niej rodakach pamięta i będzie pamiętać" - napisał.

Źródło: Onet.pl

d15ladp

Podziel się opinią

Share

d15ladp

d15ladp
Więcej tematów