ycipk-27f21z

IPN składa doniesienie do prokuratury ws. gry sieciowej. "Znieważa Polskę"

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z trzyminutową zajawką gry "Cost of Freedom". W animacji gracz wciela się w niemieckiego strażnika i musi wybrać, co zrobić z grupą więźniów: wysłać do pracy, rozstrzelać, czy wysłać do komory gazowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z trailera gry "Cost of freedom"
Kadr z trailera gry "Cost of freedom" (youtube.com)
ycipk-27f21z

W specjalnym komunikacie IPN informuje, że "w związku z opublikowaniem na kanale YouTube animacji promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej" zawiadomiono prokuraturę. Animacja zawiera sceny rozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Pada tam m.in. następujące sformułowanie: "polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy".

Czytaj więcej o "Cost of freedom"

Zawiadomienie do prokuratury dotyczy znieważenia narodu polskiego, propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej oraz etnicznej.

ycipk-27f21z

Trzyminutowy film w serwisie Youtube.com prezentuje sceny z historii obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau: transport więźniów wagonami towarowymi, apele, rozstrzelania, komory gazowe i piece do palenia ciał. W krótkim fragmencie rozgrywki widać jak gracz, który wciela się w niemieckiego strażnika, musi wybrać co zrobić z grupą więźniów: wysłać do pracy, rozstrzelać, czy wysłać do komory gazowej. W innej scenie strzela się do uciekających, zmęczonych więźniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rafał Trzaskowski mocno o TVP. "Absolutny skandal"

ycipk-27f21z
ycipk-27f21z
ycipk-27f21z