Trwa ładowanie...

IPN składa doniesienie do prokuratury ws. gry sieciowej. "Znieważa Polskę"

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z trzyminutową zajawką gry "Cost of Freedom". W animacji gracz wciela się w niemieckiego strażnika i musi wybrać, co zrobić z grupą więźniów: wysłać do pracy, rozstrzelać, czy wysłać do komory gazowej.

Share
IPN składa doniesienie do prokuratury ws. gry sieciowej. "Znieważa Polskę"
Źródło: youtube.com
d2vxo81

W specjalnym komunikacie IPN informuje, że "w związku z opublikowaniem na kanale YouTube animacji promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej" zawiadomiono prokuraturę. Animacja zawiera sceny rozstrzeliwania i mordowania więźniów w komorze gazowej w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Pada tam m.in. następujące sformułowanie: "polskie obozy koncentracyjne, gdzie jest honor tego wielkiego polskiego narodu, gdzie jest wasz honor, wy polskie psy".

d2vxo81

Zawiadomienie do prokuratury dotyczy znieważenia narodu polskiego, propagowania faszyzmu lub innego systemu totalitarnego oraz publicznego znieważania grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej oraz etnicznej.

Trzyminutowy film w serwisie Youtube.com prezentuje sceny z historii obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau: transport więźniów wagonami towarowymi, apele, rozstrzelania, komory gazowe i piece do palenia ciał. W krótkim fragmencie rozgrywki widać jak gracz, który wciela się w niemieckiego strażnika, musi wybrać co zrobić z grupą więźniów: wysłać do pracy, rozstrzelać, czy wysłać do komory gazowej. W innej scenie strzela się do uciekających, zmęczonych więźniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rafał Trzaskowski mocno o TVP. "Absolutny skandal"

d2vxo81

Podziel się opinią

Share
d2vxo81
d2vxo81
Więcej tematów