Trwa ładowanie...
d2o7yvc

IPN dostał akta dotyczące AK i masonerii z XIX w.Bronisław Komorowski (l) i Leon Kieres (p) podczas przekazywania dokumentów (PAP)


Materiały z archiwów wojskowych służb specjalnych PRL przekazało w poniedziałek MON Instytutowi Pamięci Narodowej. Są tam m.in. niemieckie akta nt. wywiadu AK, ale również materiały dotyczące lóż masońskich z XIX wieku.

Share
d2o7yvc

Wręczając w poniedziałek 12 kolejnych jednostek archiwalnych prezesowi IPN prof. Leonowi Kieresowi, szef MON Bronisław Komorowski przypomniał, że dotychczas resort przekazał IPN 470 takich jednostek. Zaznaczył, że 4 kwietnia będą przekazane niektóre akta Informacji Wojskowej i Wojskowej Służby Wewnętrznej z lat 1956-83.

Komorowski zastrzegł, że część akt przekazywanych Instytutowi będzie kierowana do specjalnego, tajnego zbioru IPN.

W poniedziałek Kieres podpisał z Komorowskim porozumienie o przekazywaniu akt MON do IPN; zapowiedział również, że w czwartek podpisze podobną umowę z UOP.

Także w czwartek IPN ujawni ustalenia poszukiwań nt. mordu Żydów w Jedwabnem, jakich w ostatnich tygodniach dokonał w archiwach niemieckich specjalny wysłannik IPN, Edmund Dmitrów. (ajg)

d2o7yvc

Podziel się opinią

Share
d2o7yvc
d2o7yvc
Więcej tematów