Trwa ładowanie...
d1zq9ox

Incydent przed Senatem. Roman Giertych o niespodziewanym wariancie

Roman Giertych skomentował incydent przed Senatem. Asystentka Tomasza Grodzkiego została uderzona w głowę kamerą przez operatora TVP Info. Zdaniem byłego wicepremiera, a obecnie wziętego adwokata, zachowanie mężczyzny mogło być celowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Incydent przed Senatem. Roman Giertych o niespodziewanym wariancie
Incydent przed Senatem. Roman Giertych o niespodziewanym wariancie (PAP, Fot: Tomasz Gzell/Senat RP)
d1zq9ox

Incydent przed Senatem zarejestrowały kamery zainstalowane w gmachu przy Wiejskiej. Widać na nim reportera i operatora TVP biegnących za marszałkiem Senatu. Tomasz Grodzki z współpracownikami wychodzili z budynku, kiedy doszło do zderzenia.

"Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą. Obecnie przebywa w szpitalu. Złożyliśmy wniosek o odebranie akredytacji prasowych dla ekipy, biorącej udział w zdarzeniu" - czytamy na profilu Senatu na Twitterze. Choć zdarzenie wyglądało na niegroźne i przypadkowe, Roman Giertych wskazuje, że mogło być inaczej.

Incydent przed Senatem. Roman Giertych o niespodziewanym wariancie

d1zq9ox

"Uderzenie zadane przez operatora TVP było intencjonalne" - takiej wersji zdaniem Giertycha "nie można wykluczyć". Zdaniem adwokata zapis wideo sugeruje taki wariant. Giertych wskazuje, że powinien to zbadać biegły "w ramach transparentnego śledztwa".

Zobacz też: "Polowanie" na Tomasza Grodzkiego? Politycy niezgodni

Incydent przed Senatem został odnotowany w wydaniu "Wiadomości" TVP. Widzowie programu usłyszeli, że "marszałek Senatu straszy pozwami dziennikarzy, a jego współpracownicy utrudniają zadawanie mu niewygodnych pytań".

d1zq9ox

Czytaj też: Tomasz Grodzki broni się przed atakami. Nowy świadek i kolejne akty oskarżenia. Marszałek na wojnie z "GP" i TVP

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zq9ox

Podziel się opinią

Share

d1zq9ox

d1zq9ox
Więcej tematów