Trwa ładowanie...

Ile milionów Tadeusz Rydzyk dostał od rządu? Przegląd tygodników

Finanse ojca Tadeusza Rydzyka i wielomilionowe dotacje od rządu PiS, odpowiedź na pytanie, kto nas wrobił w Caracale oraz rozmowa z Jurkiem Owsiakiem przed zbliżającym się finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym przeczytamy w poniedziałkowych wydaniach tygodników.

Share
Ile milionów Tadeusz Rydzyk dostał od rządu? Przegląd tygodników
Źródło: WP.PL
d1cwhw9

Tygodnik "Do Rzeczy" na okładce zajawia materiał Wojciecha Wybranowskiego "Kto nas wrobił w Caracale". - Rząd PO-PSL prowadził przetarg bez analizy dotyczącej potrzeb wojska, a przebieg postępowania rodzi pytania o polityczno-biznesową ustawkę – czytamy w zapowiedzi artykułu. Gazeta ma także wywiad z więzionym w Syrii Witoldem Repetowiczem.

"Newsweek" z kolei zachęca do kupna okładką z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i tytułem "Jak Rydzyk kręci Polską". W tekście możemy przeczytać m.in. podawane już przez media informacje, że duchowny z Torunia i jego spółki otrzymały już "blisko 70 mln zł w rządowych grantach i dotacjach, do tego kilkudziesięciu ludzi w rządzie, parlamencie i państwowych spółkach. W zamian politycy PiS dostają wsparcie Radia i czas antenowy. Tak zrasta się rodzina Radia Maryja i PiS." – pisze tygodnik.

"Wprost" na okładce anonsuje wywiad z Jurkiem Owsiakiem. – Przez te 26 lat zaliczyliśmy wszystkie rządy. Prawicę, lewicę, PO. Zawsze reagowaliśmy w sprawach, które budziły nasz sprzeciw. Swój pierwszy list otwarty napisałem do Ewy Kopacz. Wtedy też ludzie pisali: „Co ty odpier....asz? Zajmij się swoją robotą, nie politykuj!” – mówi Owsiak w tygodniku.

Tygodnik "Sieci" reklamuje się wywiadem z dziennikarzem Witoldem Gadowskim. W materiale "Żadnych sztuczek z imigracją!" przestrzega on przed niekontrolowanym napływem uchodźców z obcych kultur, a tzw. korytarze humanitarne nazywa wprost pułapką. - Jeśli ulegniemy tej presji, urządzimy sobie piekło - mówi Gadowski.

d1cwhw9

Podziel się opinią

Share
d1cwhw9
d1cwhw9
Więcej tematów