Trwa ładowanie...

Idiotyczna zabawa niemieckich uczniów. Dyrektor szkoły mówi "szach-mat"

W niemieckiej szkole ogólnokształcącej w Freigericht w Hesji uczniowie, których zainspirowały nagrania na TikToku, przekroczyli granice rozsądku. Zdesperowana i zatrwożona szkodami dyrekcja placówki zdecydowała się na radykalne kroki, które doprowadziły rodziców do szału.

Młodzież z niemieckiej szkoły w miejscowości Freigericht w Hestii zapędzili się w szkolnych zabawach z papierem toaletowym. Gdy dyrektor przekazał rodzicom swoją decyzję, doszło do awantury Młodzież z niemieckiej szkoły w miejscowości Freigericht w Hestii zapędzili się w szkolnych zabawach z papierem toaletowym. Gdy dyrektor przekazał rodzicom swoją decyzję, doszło do awantury Fot: https://pixnio.com
d3uzlzb
d3uzlzb

Powodem ogromnego konfliktu pomiędzy rodzicami a kierownictwem Kopernikus School we Freigericht był… papier toaletowy. I od niego wszystko się zaczęło.

Nie wiadomo, kto wpadł na to pierwszy, ale pionier toaletowych akcji z papierowymi rolkami, publikowanych w popularnej aplikacji znalazł sporo naśladowców. Pomysł padł na podatny grunt zwłaszcza w tej niemieckiej szkole.

Jak relacjonuje "Frankfurter Allgemeine Zeitung", papierowe sztuczki ćwiczone w tej placówce polegały między innymi na wrzucaniu rolek do toalety i zapychanie w ten sposób muszli klozetowych. Innym pomysłem było oklejanie ścian i sprzętów zwilżonym papierem. To był sposób na autorskie murale. Inne akty wandalizmu polegały na podpalaniu higienicznego wyposażenia toalet i robienie z rolek czegoś na kształt pochodni.

Uczniowie zaczęli wyrządzać znaczne szkody. Chodziło nie tylko o straty papieru, ale o zatkane toalety, zalewanie wodą łazienek i szkolnych korytarzy oraz zagrożenia pożarowego, jakie wiązały się z zabawą ogniem.

d3uzlzb

Ulrich Mayey, dyrektor placówki, do której uczęszcza 2,5 tysiąca uczniów, przemyślał sprawę przez święta i młodzież powracającą po feriach do szkoły czekała nowość. W szkolnych ubikacjach nie było ani skrawka papieru toaletowego.

O zamiarach dyrekcji rodzice powiadomieni zostali przesyłką mailową. Szkoła lojalnie uprzedziła, że każdy młody człowiek musi w stosowną, przewidywaną do użycia ilość papieru zaopatrzyć się indywidualnie. I nie mogą to być całe rolki, które znów sprowokują akty wandalizmu.

Idiotyczna zabawa niemieckich uczniów. Dyrektor szkoły mówi "szach-mat"

I wtedy rozpętała się prawdziwa burza, która w toaletowym kontekście aż prosi się o nazwanie jej dosadniej. Jak informuje FAZ, regionalna prasa zamieściła cykl publikacji. Rozgniewani ojcowie i matki nie zostawili na dyrekcji szkoły suchej nitki.

W tej sprawie zabrała głos także rada powiatu. Reprezentanci opozycyjnej partii FDP w lokalnym samorządzie wezwali do interwencji. Anke Pfeil, rzeczniczka ds. polityki edukacyjnej okręgowej grupy parlamentarnej FDP apeluje o działania - nomen omen - edukacyjne.

d3uzlzb

"Podpalanie rolek papieru w szkolnej toalecie nie jest nieszkodliwym żartem. To przestępstwo" - mówi Pfeil i zwraca uwagę, że trzeba te skandaliczne działania młodzieży napiętnować i rozmawiać o nich.

"Dla szkoły nie jest ważne przede wszystkim karanie uczniów, ale wypracowanie dojrzałych postaw. Zadaniem rodziców jest również porozmawianie z dziećmi o tym, jak korzystać z mediów społecznościowych" - napisał FAZ.

Dyrektor po tej zażartej debacie w lokalnej prasie znalazł salomonowe rozwiązanie: szkolne toalety będą mieć ochroniarzy. Za ich pracę zapłacą rodzice, bo każdy uczeń będzie mieć w obowiązku uiszczenie podatku w postaci "toaletowego euro". Tym samym szkolne toalety staną się poniekąd płatne, a fundusz będzie dodatkowo zasobem, z którego będzie można pokrywać ewentualne zniszczenia.

Jajka smażone na 1000 zimnych ogni. Zaskakujący eksperyment ukraińskiego Youtubera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uzlzb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uzlzb
Więcej tematów