Trwa ładowanie...

Nowe maile w sieci. Pada nazwisko Krystyny Pawłowicz

Do sieci trafiły następne wiadomości mające pochodzić z prywatnej skrzynki mailowej szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Tym razem chodzi o eksperta z Kancelarii Prezydenta i jego chęć współpracy z PiS. W mailach pada nazwisko Krystyny Pawłowicz.

Share
Nowe maile w sieci. Pada nazwisko Krystyny Pawłowicz Nowe maile w sieci. Pada nazwisko Krystyny Pawłowicz Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d4dp6pm

Opublikowane na stronie poufnarozmowa.com wiadomości mają być zapisem korespondencji z 2019 r., która trafiła do Michała Dworczyka z KPRM od Pawła Jabłońskiego oraz polecanego przez niego prawnika. W pierwszym mailu Jabłoński prosi ministra Dworczyka o zgodę na przesłanie korespondencji od Krzysztofa Szczuckiego, "godnego zaufania pracownika naukowego Uniwersytetu Warszawskiego, działającego również w Biurze Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP".

Dwa kolejne maile są obszerniejsze, a ich autorem ma być wspomniany prawnik. Na ujawnionych screenach listu widać, że adresatem jest Dworczyk. Nie ma opublikowanych jednak odpowiedzi od tego polityka.

Autor maili wyraża chęć współpracy z rządzącym obozem i zaangażowania w działalność polityczną w szeregach Prawa i Sprawiedliwości na rzecz zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Zobacz też: Zbigniew Ziobro szykuje wniosek. Jest odpowiedź z PO

"Na moje kompetencje składa się doktorat z prawa karnego, pracuję też naukowo na Wydziale Administracji UW. Sporo doświadczenia zdobyłem, pracując w Kancelarii Prezydenta" - wyjaśnia autor listu, zaznaczając, że wie, iż wymiarem sprawiedliwości zajmuje się Solidarna Polska, ale jemu zależy na współpracy z PiS.

d4dp6pm

Informuje również, że przygotował "projekt dekomunizacji polskiego prawa".

Afera mailowa. Pada nazwisko Krystyna Pawłowicz

"Kontakt z Panem rekomendowała mi prof. Pawłowicz, którą znam od lat, jeszcze z czasów jej pracy na uczelni" - można przeczytać też w mailu.

W drugim liście prawnik przypomina się Dworczykowi i ponawia "gotowość zaangażowania się politycznie". Tym razem zaznacza również, że kieruje Fundacją Instytutu Rzeczpospolitej im. Pawła Włodkowica, która "gromadzi konserwatywne środowisko młodych prawników".

Przeczytaj też:

d4dp6pm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4dp6pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dp6pm
d4dp6pm
Więcej tematów