Trwa ładowanie...
d1ljgux

Hostia z krwistoczerwoną plamką. Jest reakcja Watykanu

"Wydarzenie o znamionach cudu" - tak określono pojawienie się na hostii krwistoczerwonej plamki. Zainteresował się nią Watykan. Podjął działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hostia z krwistoczerwoną plamką jest wystawiona w legnickiej kaplicy
Hostia z krwistoczerwoną plamką jest wystawiona w legnickiej kaplicy (Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska)
d1ljgux

Watykan nakazał rejestrować wszelkie nadzwyczajne wydarzenia, które będą towarzyszyły adoracji hostii, wystawionej w legnickiej kaplicy. Co więcej, powołuje specjalny zespół naukowców - donosi wyborcza.pl. Hostia jest wyjątkowa, ma krwistoczerwoną plamkę.

Wszystko zaczęło się w Boże Narodzenie w 2013 roku w legnickim kościele pw. św. Jacka. Podczas udzielania komunii, ksiądz upuścił komunikant [mała hostia, która po konsekracji staje się Komunią Świętą - red.]. Zgodnie z kościelnymi zasadami umieszczono go w naczyniu z wodą i czekano, co się wydarzy.

Hostia się rozpuściła, ale tylko częściowo. Pojawiła się też na niej krwistoczerwona plamka. Proboszcz poinformował o sprawie biskupa, który zalecił poczekać jeszcze dwa tygodnie. Nic się jednak nie zmieniło. Wtedy poproszono specjalistów o przeprowadzenie badań.

d1ljgux

Zobacz też: Kaleta nie odpuszcza Trzaskowskiemu. Broni raportu ws. LGBT

Część z nich zauważyła na hostii struktury włókniste przypominające te w mięśniu serca kręgowca, np. człowieka. Ludzkiego DNA nie wykryli. Inni eksperci stwierdzili, że mają do czynienia z fragmentami tkanek mięśnia poprzecznie prążkowanego, podobnymi do mięśnia serca w momencie agonii. Oni znaleźli ludzkie DNA. Nie zabrakło specjalistów, którzy podważyli te opinie. Twierdzą, że badana próbka była zbyt zanieczyszczona.

d1ljgux

Mimo to przebarwienie na hostii uznano za "wydarzenie o znamionach cudu". Ogłosił to biskup Zbigniew Kiernikowski na podstawie opinii watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

Zobacz też: Sejm. Posłowie opozycji podzieleni ws. opłatka

W związku z tym, że ostatnio odnotowuje się coraz więcej niewyjaśnionych wydarzeń związanych z Najświętszym Sakramentem, powstał Interdyscyplinarny Ośrodek Badania Muzealiów, Relikwii i Zdarzeń Eucharystycznych.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ljgux

Podziel się opinią

Share

d1ljgux

d1ljgux
Więcej tematów