Trwa ładowanie...
ceuta

Hiszpania. 150 imigrantów wdarło się do Ceuty. Ranni żandarmi

Około 150 imigrantów pokonało granicę hiszpańskiej enklawy sąsiadującej z Marokiem. Ranni zostali funkcjonariusze, którzy otrzymali już pomoc medyczną. Poszkodowani zostali również migranci, którzy skaleczyli się, pokonując płot z drutem kolczastym.

Share
Hiszpania. 150 imigrantów wdarło się do Ceuty. Ranni żandarmi
Źródło: East News
dsidm3t

Około 150 migrantów w piątek rano zdołało przeskoczyć ogrodzenie oddzielające Maroko i hiszpańską enklawę w Afryce - Ceutę. Migranci wyskoczyli na molo w Benzu, oddalonego od miasta "docelowego" o około 6 km. Następnie pobiegli do tymczasowego ośrodka pomocy uchodźcom w Ceucie, ok. 4 km od miejsca, gdzie wylądowali. Mieli wykorzystać poranną mgłę.

Liczba osób, które próbowały się dostać na teren Hiszpanii byłaby jeszcze większa, ale nie wszystkim udało się pokonać płot - informuje elpais.com. Byli to "głównie mężczyźni o młodym wyglądzie" z krajów subsaharyjskich, prawdopodobnie z Gwinei. 55 osób zostało odesłanych do Maroka, inni do krajów swojego pochodzenia - podaje maroccowolrdnews.com. Siatka na granicy ma 6 metrów wysokości i 8,4 km długości i jest zwieńczona drutem kolczastym.

Ranni zostali funkcjonariusze Gwardii Cywilnej. Różne źródła podają nawet 11 poszkodowanych. Żandarmi otrzymali już pomoc medyczną podobnie jak migranci próbujący sforsować ogrodzenie. Część z nich ucierpiała i zaplątała się w drucie, ale ostatecznie pokonała płot. Niektórzy krzyczeli "Hiszpania" i "przyjaciel", a inni błagali funkcjonariuszy, aby ich przepuścili.

dsidm3t

Sytuacja z piątku to pierwsza masowa próba przekroczenia granicy w tym roku. Ostatni tak duży szturm miał miejsce w sierpniu 2018 r. Wówczas płot pokonało ponad 600 z 850 migrantów. Aby "pokonać" funkcjonariuszy użyto m.in. domowych pochodni, palonego wapna, kijów i innych ostrych przedmiotów. Kilka osób zostało aresztowanych. Rannych zostało wtedy ok. 164 osoby, w tym 32 żandarmów.

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

Źródło: elpais.com/maroccoworldnews.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsidm3t

Podziel się opinią

Share
dsidm3t
dsidm3t
Więcej tematów