Trwa ładowanie...

Włochy. Matteo Salvini nie chce wpuścić imigrantów do portu. Na statkach czeka ponad 500 osób

Włochy oraz inne kraje Europy odmawiają przyjęcia imigrantów, którzy czekają na pokładzie statków organizacji pozarządowych. Na jednostce Open Arms i Ocean Viking znajduje się ponad 500 osób. Głos w sprawie odmowy przyjęcia migrantów zabrał wicepremier Włoch Matteo Salvini.

Włochy. Matteo Salvini nie chce wpuścić imigrantów do portu. Na statkach czeka ponad 500 osóbŹródło: East News, fot: AP
d3oargm
d3oargm

Już 12. dzień w pobliżu włoskiej wyspy Lampedusa stoi statek Open Arms, na którego pokładzie znajduje się 151 imigrantów. Hiszpańska jednostka nie otrzymała zgody na wpłynięcie do portu w Lampedusie. Przyjęcia rozbitków odmówiła również pobliska Malta. Organizacja zarzuca Europie "całkowity brak człowieczeństwa". W poście umieszczonym na Twitterze pisze również, że brak empatii czyni Europę bardziej winną.

Trudna sytuacja panuje także na pokładzie Ocean Viking. Pływająca pod norweską banderą jednostka stała się schronieniem dla ponad 350 imigrantów.

Na pokładach obu jednostek znajdują się imigranci podejmowani z pontonów oraz prowizorycznych łodzi. Są to głównie uciekinierzy z pogrążonej w chaosie Libii, którzy w Europie poszukują szansy na lepsze życie.

Włochy nie przyjmą imigrantów. Matteo Salvini: Obowiązuje absolutny zakaz wpłynięcia na włoskie wody

Stanowczy sprzeciw wobec przyjęcia imigrantów wyraził włoski minister spraw wewnętrznych i wicepremier Matteo Salvini. Pytany o kwestię przyjęcia imigrantów ze statków cumujących w pobliżu włoskiego wybrzeża zaznaczył, że "obowiązuje absolutny zakaz wpłynięcia na włoskie wody".

W wypowiedzi dla mediów zasugerował, że imigranci znajdują się na jednostce hiszpańskiego organizacji pozarządowej Open Arms, a także na norweskim statku Ocean Viking, którym pływa francuska organizacja pozarządowa. Dlatego zdaniem Matto Salviniego porty dla imigrantów powinni otworzyć Norwedzy, Francuzi i Hiszpanie.

d3oargm

Głos w sprawie imigrantów zabrało również kilka gwiazd. Na pokładzie jednego ze statków pojawił się aktor Richard Gere. Organizację Open Arms wspiera również Antonio Banderas i Javier Bardem.

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d3oargm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oargm
Więcej tematów