Trwa ładowanie...

Gwałt na plaży w Rimini. Jest data procesu trzech nieletnich sprawców napaści na Polaków

28 marca 2018 roku odbędzie się proces sprawców gwałtu i napaści w Rimini. Rozprawa odbędzie się w sądzie dla nieletnich w Bolonii. Proces będzie dotyczyć dwóch braci, synów imigrantów z Maroka oraz 16-letniego Nigeryjczyka. Prokuratura wystąpiła o osądzenie trójki w trybie natychmiastowym. Z kolei czwarty napastnik, Guerlin Butungu, został już wcześniej skazany na karę 16 lat więzienia.Share
Gwałt na plaży w Rimini. Jest data procesu trzech nieletnich sprawców napaści na Polaków
Źródło: East News
d40de8f

Do napaści na parę Polaków doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży w Rimini. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a mężczyzna dotkliwie pobity. Tej samej nocy członkowie gangu napadli i zgwałcili Peruwiańczyka. Po kilku dniach doszło do zatrzymania wszystkich napastników.

Za napaść i gwałt został już skazany 20-letni imigrant z Konga. Guerlin Butungu otrzymał karę 16 lat więzienia. Teraz na proces czeka reszta sprawców z Rimini.

d40de8f

Proces będzie się toczył przy drzwiach zamkniętych

Rozprawa odbędzie się 28 marca przyszłego roku przed sądem dla nieletnich w Bolonii. Sądzeni będą dwaj bracia w wieku 15 i 17 lat, którzy są synami imigrantów z Maroka oraz 16-letni Nigeryjczyk. Wszyscy mieszkali w rejonie miasta Pesaro.

Rimini - miasto grzechu. Szokująca relacja

Prokuratura wystąpiła o osądzenie trójki w trybie natychmiastowym. Jak podaje włoski dziennik "Il Resto del Carlino", proces będzie się toczył przy drzwiach zamkniętych.

Bulwersujące zeznania. "Piliśmy wódkę, piwo, paliliśmy skręty"

Napastników z Rimini schwytały policjantki Roberta Rizzo i Francesca Romana Capaldo. Zostały odznaczone Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Prezydent Sergio Mattarella przyznał ordery za akty heroizmu, walkę z przestępczością i działalność społeczną.

d40de8f

- Piliśmy wódkę, piwo, paliliśmy skręty. Przesadziłem z używkami, nie miałem pojęcia, co się dzieje - miał zeznać w prokuraturze 17-letni Marokańczyk.

Przywódca bandy - 20-letni Kongijczyk Guerlina Butungu - przebywał we Włoszech legalnie. Otrzymał prawo pobytu z powodów humanitarnych po tym, gdy w 2015 roku przypłynął z Afryki na Lampedusę. Złożył też wniosek o azyl. Przebywał w ośrodku dla azylantów i uchodźców.

Imigrant z Konga był sądzony osobno, gdyż trzej pozostali sprawcy napaści to nieletni w wieku od 15 do 17 lat.

d40de8f

Podziel się opinią

Share
d40de8f
d40de8f
Więcej tematów