Trwa ładowanie...
d1x1at2

Grzegorz Schetyna: tylko prezes PiS mógł to wymyślić

To Donald Tusk będzie musiał podjąć decyzję, czy chce być kandydatem na prezydenta. Ja będę go do tego namawiał - powiedział Grzegorz Schetyna. Lider Platformy Obywatelskiej ostrzegł także przed działaniami PiS w gospodarce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna: tylko prezes PiS mógł to wymyślić
(Forum, Fot: Łukasz Kobus)
d1x1at2

Schetyna na antenie TVN24 odniósł się też do wyników sondażu, które wskazują, że Donald Tusk wygrałby z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich. - Kolejny sondaż, który pokazuje, że przewaga Donalda Tuska zwiększa się. To dobra prognoza - stwierdził szef PO.

- Przed nami wybory parlamentarne i prezydenckie. Wraz z Donaldem Tuskiem mamy doświadczenie wygrywania z PiS - mówił Schetyna.

ZOBACZ TEŻ: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński - historia pewnej znajomości

Ocenił także politykę, jaką wobec przewodniczącego Rady Europejskiej prowadzi Prawo i Sprawiedliwość - Tylko Jarosław Kaczyński mógł wymyślić atak na Donalda Tuska w Brukseli. Takie wydarzenia będą budować pozycję Tuska, a rujnować wizerunek PiS - stwierdził.

Zastrzegł, że "dobre sondaże to początek drogi". - Jeszcze dużo jest do zrobienia. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają i trzymają kciuki - powiedział lider Platformy. Przypomniał też, że jego ugrupowanie organizuje 6 maja Marsz Wolności. - Walczymy o praworządność, dobrą szkołę, niezależne samorządy i sądownictwo - zapraszał.

d1x1at2

- Musimy zbudować wielką koalicję antypis, żeby skutecznie odebrać PiS-owi władze - to zadanie dla partii opozycyjnych - podkreślał Schetyna w "Faktach po Faktach".

Oskarżył także PiS o to, że nie dba o przyszłe pokolenia. - Wskutek polityki PiS nie będą w stanie utrzymać obciążenia gospodarczego - ostrzegał.

źródło: TVN24

d1x1at2

Podziel się opinią

Share

d1x1at2

d1x1at2
Więcej tematów