Trwa ładowanie...

Grypa w natarciu. W lutym zmarło 10 osób

Służby medyczne odnotowały w lutym ponad milion przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę. Niestety 10 osób na skutek choroby zmarło.

Grypa w natarciu. W lutym zmarło 10 osóbŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1x26xk
d1x26xk

Jak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny tylko w ostatnim tygodniu lutego na grypę zachorowało 248 tys. Polaków.

We wcześniejszych tygodniach ta liczba utrzymywała się na podobnym poziomie. Najwięcej przypadków było między 16 a 22 lutego, bo niemal 270 tys. Ofiary śmiertelne grypy odnotowano z kolei między 8 i 28 lutego.

Dla porównania: w styczniu lekarze zgłosili ok. 700 tys. przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań.

Zobacz także: Padł nowy rekord zimna. Jak Polacy radzą sobie z niskimi temperaturami?

Eksperci alarmują, że tegoroczna epidemia grypy jest najgorszą od przynajmniej 15 lat. Szczególną uwagę powinno się zwracać na dzieci. To wśród tych najmłodszych, do 4 roku życia odnotowuje się najwięcej zachorowań. Bardziej narażone mogą być też osoby starsze, ze względu na niższą odporność.

- Za grupę ryzyka można też uznać osoby pracujące w służbie zdrowia. Generalnie jednak szczepienia zalecane są każdemu - mówi Wirtualnej Polsce prof. Lidia Brydak, kierownik Zakładu Badania Wirusów Grypy przy KOG.

W poprzednim sezonie epidemicznym zarejestrowano ponad 4 miliony zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu powikłań zmarło w Polsce 140 osób.

d1x26xk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x26xk
Więcej tematów