Trwa ładowanie...
d3egtlp

Zabójcza grypa szaleje w Europie. Setki chorych nie żyją

Eksperci alarmują: tegoroczna epidemia grypy jest najgorszą od przynajmniej 15 lat. Tylko we Włoszech zmarło przez nią w tym sezonie 115 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabójcza grypa szaleje w Europie. Setki chorych nie żyją
(Getty Images)
d3egtlp

Prawie 600 osób trafiło przez grypę do włoskich szpitali. Najcięższy przebieg choroba ma w Lombardii, gdzie zanotowano 16 zgonów. Według rządowych danych, w tym roku na grypę zachorować mogło nawet 7 mln Włochów.

To rekordowa grypa. Do końca sezonu łączna liczba zachorowań przekroczy 8 milionów - podkreślił w rozmowie z agencją AdnKronos wirusolog Fabrizio Pregliasco z uniwersytetu w Mediolanie.

Sytuacja jest tragiczna także u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech przez grypę zmarło już 136 osób. Również liczba zachorowań jest rekordowo i sięga w ostatnim okresie nawet 30 tys. osób tygodniowo.

d3egtlp

Zobacz także: Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

W przypadku zachorowań ze skutkiem śmiertelnym rzeczywista liczba może przewyższać oficjalne dane. Na przykład przypadkach zgonów spowodowanych bakteryjnym zapaleniem płuc często nie da się już ustalić, że przyczyną infekcji były zarazki grypy - zaznaczyła rzeczniczka RKI (ośrodek chorób zakaźnych).

Źle jest również w Polsce. W tym sezonie grypowym (od września 2017 roku do kwietnia 2018 roku) tylko do 15 lutego tego roku zarejestrowano 2.923.574 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne - informuje TVN 24

d3egtlp

W ciągu ostatnich dwóch tygodni fala epidemiczna grypy dotarła do większości województw w Polsce - ostrzegł dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3egtlp

Podziel się opinią

Share

d3egtlp

d3egtlp
Więcej tematów