Trwa ładowanie...
Kamil Karnowski
24-02-2018 14:01

Zabójcza grypa szaleje w Europie. Setki chorych nie żyją

Eksperci alarmują: tegoroczna epidemia grypy jest najgorszą od przynajmniej 15 lat. Tylko we Włoszech zmarło przez nią w tym sezonie 115 osób.

Zabójcza grypa szaleje w Europie. Setki chorych nie żyjąŹródło: Getty Images
d48qkjo
d48qkjo

Prawie 600 osób trafiło przez grypę do włoskich szpitali. Najcięższy przebieg choroba ma w Lombardii, gdzie zanotowano 16 zgonów. Według rządowych danych, w tym roku na grypę zachorować mogło nawet 7 mln Włochów.

To rekordowa grypa. Do końca sezonu łączna liczba zachorowań przekroczy 8 milionów - podkreślił w rozmowie z agencją AdnKronos wirusolog Fabrizio Pregliasco z uniwersytetu w Mediolanie.

Sytuacja jest tragiczna także u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech przez grypę zmarło już 136 osób. Również liczba zachorowań jest rekordowo i sięga w ostatnim okresie nawet 30 tys. osób tygodniowo.

Zobacz także: Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

W przypadku zachorowań ze skutkiem śmiertelnym rzeczywista liczba może przewyższać oficjalne dane. Na przykład przypadkach zgonów spowodowanych bakteryjnym zapaleniem płuc często nie da się już ustalić, że przyczyną infekcji były zarazki grypy - zaznaczyła rzeczniczka RKI (ośrodek chorób zakaźnych).

d48qkjo

Źle jest również w Polsce. W tym sezonie grypowym (od września 2017 roku do kwietnia 2018 roku) tylko do 15 lutego tego roku zarejestrowano 2.923.574 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne - informuje TVN 24

W ciągu ostatnich dwóch tygodni fala epidemiczna grypy dotarła do większości województw w Polsce - ostrzegł dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d48qkjo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48qkjo
Więcej tematów