Trwa ładowanie...
d6y4mgx

Groźni przestępcy próbowali uciec z więzienia

Władze serbskie poinformowały, że udaremniono próbę ucieczki z więzienia w Belgradzie dwóch znanych osadzonych: jednego skazanego za udział w zabójstwie serbskiego premiera Zorana Djindjicia, i drugiego - za zabójstwo chorwackiego dziennikarza.

d6y4mgx
d6y4mgx

Administracja więzienia wyjaśniła, że Sretko Kalinić i Żeljko Milovanović wyłamali nad ranem drzwi w swych celach, zaatakowali strażnika i wyskoczyli przez okno na dziedziniec więzienny.

38-letni Kalinić, ps. Bestia, odbywa karę 30 lat więzienia za udział w zabójstwie w 2003 roku premiera Serbii Zorana Djindjicia. 46-letni Milovanović został skazany na 40 lat więzienia za zabójstwo w 2008 roku chorwackiego dziennikarza Ivo Pukanicia, wydawcy tygodnika "Nacional" oraz jego menedżera.

W oświadczeniu władz więziennych napisano, że "dzięki czujności i szybkiej interwencji sił specjalnych policji uciekinierzy zostali natychmiast złapani i umieszczeni w swoich celach".

Władze więzienne poinformowały o zawieszeniu w obowiązkach służbowych funkcjonariuszy z bloku, gdzie przetrzymywano obu więźniów, którzy przedsięwzięli ucieczkę. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie.

Więzienie w Belgradzie, z którego próbowali uciec dwaj osadzeni, jest zakładem karnym o zaostrzonych środkach bezpieczeństwa.

d6y4mgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y4mgx
Więcej tematów