Trwa ładowanie...

Groźna zapowiedź Putina. "Taką broń ma obecnie tylko Rosja"

Władimir Putin obarczył Zachód winą za pogorszenie kontaktów z Rosją. Stwierdził, że Rosja została zmuszona do produkcji nowej broni. - Trwa już wyścig zbrojeń - powiedział na dorocznym spotkaniu z dziennikarzami.

Share
Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowej
Władimir Putin na dorocznej konferencji prasowejŹródło: PAP
duyzowk

Władimir Putin oskarżył Zachód o to, że nie dotrzymał obietnic, że nie będzie rozszerzania NATO na wschód. Mówił o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych ze wspólnych porozumień z Rosją, m.in. z układu INF i traktatu o otwartych przestworzach.

Dziennikarz BBC pytał rosyjskiego prezydenta, czy władze rosyjskie zachowują się bez zarzutu. Putin odpowiedział: "W porównaniu z wami - tak". Argumentował także, że to Zachód nie chce rozmawiać z Rosją, która jest na takie rozmowy otwarta.

duyzowk

"Wyścig zbrojeń". Putin o nowej broni

Putin stwierdził, że wyścig zbrojeń już trwa i Rosja musi odpowiadać na działania Zachodu tworzeniem nowych systemów zbrojeń. Zapewnił, że wszystkie plany dotyczące stworzenia w Rosji nowych rodzajów broni zostaną zrealizowane w terminie.

Wyjaśnił, że chodzi o prace nad ciężkim międzykontynentalnym pociskiem balistycznym Sarmat. - Praktycznie zakończona jest już praca nad hipersonicznym pociskiem Cyrkon - dodał Putin.

Zapowiedział także, że Rosja pracuje obecnie nad technologią, która pozwoli przeciwdziałać użyciu broni hipersonicznej przez stronę przeciwną. Stwierdził, że jest to "odtrutka na przyszłą broń hipersoniczną w innych największych armiach świata". Putin podkreślił, że broń taką ma obecnie tylko Rosja.

W opinii Władimira Putina to Stany Zjednoczone rozpoczęły ten wyścig zbrojeń, gdyż wycofały się z układu o ograniczeniu systemów obrony przeciwrakietowej (ABM).

duyzowk

Putin o relacjach z USA po odejściu Trumpa

Władimir Putin wyraził nadzieję, że "za rządów przyszłego prezydenta USA Joe Bidena przynajmniej część problemów w relacjach rosyjsko-amerykańskich zacznie być rozwiązywana". Nazwał go doświadczonym politykiem w sprawach wewnętrznych i zagranicznych.

Premia dla szefowej Kancelarii Sejmu. Ostry komentarz Bartosza Arłukowicza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duyzowk

Podziel się opinią

Share
duyzowk
duyzowk
Więcej tematów