Trwa ładowanie...

Grecja. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6. Ludzie wybiegali na ulice

W centralnej Grecji, Macedonii Północnej, Albanii, Czarnogórze i Kosowie doszło do trzęsienia ziemi. Na razie nie przekazano informacji o ofiarach. Badacze poinformowali o odnotowaniu licznych wstrząsów wtórnych.
Share
Grecja. Mieszkańcy Larisy zgromadzili się na placach miasta
Grecja. Mieszkańcy Larisy zgromadzili się na placach miastaŹródło: PAP, Fot: APOSTOLIS DOMALIS
dfoujqe

Epicentrum wstrząsu było zlokalizowane ok. 22 km na północny zachód od miasta Larisa, 350 km na północ od Aten. AFP, powołując się na lokalne media, podało, że mieszkańcy Larisy wybiegli na ulicę.

Do tej pory nie poinformowano o ofiarach. Obrona cywilna poinformowała, że w pobliżu epicentrum powstały osuwiska ziemi. Zniszczonych jest wiele budynków, w tym szkoła i kościoły w pobliżu Larisy.

Fakt, że hipocentrum znalazło się stosunkowo płytko, na głębokości 10 metrów, oznacza, że należy się spodziewać kolejnych wstrząsów wtórnych - poinformował grecki sejsmolog Gerassimos Papadopulos.

dfoujqe

Arkadiusz Mularczyk znów o reparacjach. Włodzimierz Czarzasty ma propozycję

Grecja. Trzęsienie ziemi. Doszło do silnych wstrząsów wtórnych

Ateńskie Centrum Geodynamiczne przekazało, że nastąpiły liczne wstrząsy wtórne o magnitudzie od 5 do 7.

Według amerykańskich służb geologicznych USGS trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,3, a według greckiego Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach - 6,0. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne ocenia, że wstrząs miał magnitudę 6,2.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfoujqe

Podziel się opinią

Share
dfoujqe
dfoujqe
Więcej tematów