Trwa ładowanie...

Granica polsko-białoruska. Znaleziono zwłoki mężczyzny

Białoruska straż graniczna przekazała, że tamtejsi pogranicznicy "odkryli ciało mężczyzny o afrykańskim wyglądzie wczoraj, 23 listopada, w pobliżu polskich rogatek". Strona polska wie o zdarzeniu.

Śmierć na granicy. Ciało po stronie białoruskiej Śmierć na granicy. Ciało po stronie białoruskiej Źródło: East News, fot: Maciej Luczniewski/REPORTER
dfh40so
dfh40so

Do zdarzenia doszło na odcinku w pobliżu Białowieży. Strona białoruska podała w komunikacie, że ciało "znajdowało się w pobliżu bramy przeznaczonej do migracji zwierząt". "Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą, która ustala okoliczności zdarzenia" - dodano w komunikacie. Białorusini dołączyli do komunikatu nagranie, na którym widać zwłoki mężczyzny.

Strona polska wie o tym incydencie. - Widzieliśmy, że coś się dzieje w tym rejonie, że ktoś tam leży. Natychmiast zaczęliśmy się kontaktować z naszymi odpowiednikami po stronie białoruskiej. Przez długi czas nie odbierali telefonów, gdy w końcu przekazaliśmy im informację, obiecali podjąć interwencję - tłumaczy rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. Białoruscy pogranicznicy nie od razu interweniowali. Zanim pojawili się na miejscu, minęło sporo czasu.

Regularne prowokacje białoruskich służb

Michalska przypomina, że na polsko-białoruskiej granicy regularnie dochodzi do prowokacji.

"Służby białoruskie cały czas przywożą cudzoziemców pod granicę z Polską. Dzięki znajomości terenu żołnierze białoruscy doprowadzają szybko cudzoziemców do miejsc, w których mogą próbować przekraczać granicę. Sposób zabezpieczenia granicy przez Polskę jest stale monitorowany przez służby białoruskie" - przekazała w czwartek polska Straż Graniczna. Do wpisu dołączono nagranie.

Do końca roku będzie obowiązywał zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej w Podlaskiem na odległość mniejszą niż dwieście metrów - wojewoda podlaski podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Wniosek o przedłużenie zakazu złożyła Straż Graniczna.

dfh40so

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dfh40so
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dfh40so
Więcej tematów