Trwa ładowanie...
d17bvwy

Grafika z płonącą wieżą Eiffla pochodzi ze stron ISIS

• W zamachu w Nicei zginęło co najmniej 80 osób
• Na razie nikt nie przyznał się do zamachu
• We Francji obowiązuje stan wyjątkowy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wieża Eiffla - zdjęcie ilustracyjne
Wieża Eiffla - zdjęcie ilustracyjne (WP, Fot: Monika Szafrańska)
d17bvwy

Na stronach internetowych związanych z tzw. Państwem Islamskim pojawiła się grafika z płonącą wieżą Eiffla.

W zamachu w Nicei zginęło co najmniej 80 osób. Co najmniej 100 osób zostało rannych, w tym 16 znajduje się w stanie ciężkim.

Podczas obchodów święta narodowego, w tłum mieszkańców podziwiających pokaz ogni sztucznych na głównej ulicy miasta - Promenadzie Anglików - z dużą prędkością wjechała ciężarówka. Kierowca po wymianie ognia został zastrzelony przez policję.

d17bvwy

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale autorzy wpisów twierdzą, że należy poczekać, by ekstremiści oficjalnie przyznali się do zamachu.

Tuż po tym, jak podano informacje o zamachiu, internet obiegła wiadomość o tym, że płonie wieża Eiffla, zilustrowana grafiką.

Na tę wiadomość natychmiast zareagowała prefektura francuskiej policji, apelując na Tweeterze, by nie propagować niesprawdzonych informacji. "Nie udostępniaj fałszywych pogłosek. Nie ma pożaru wieży Eiffla"

We Francji obowiązuje stan wyjątkowy, wprowadzony po zamachach w Paryżu 13 listopada 2015 roku. Zginęło w nich 130 osób. W czwartek prezydent Francois Hollande informował o zamiarze jego zniesienia.

d17bvwy

Podziel się opinią

Share
d17bvwy
d17bvwy
Więcej tematów