Trwa ładowanie...
d48lqsu

Gowin bije się w piersi. "Nie będzie podwyżek i premii dla ministrów"

Wicepremier ponownie przeprosił za swoją wypowiedź o zarobkach i dodał, że nie ma przyzwolenia społecznego dla tego typu nagród. - Trzeba to zaakceptować, nawet jeśli dochodzi do sytuacji, że minister zarabia mniej, niż jego podwładny - twierdzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin uważa, że nie ma obecnie przyzwolenia społecznego na nagrody dla członków rządu
Jarosław Gowin uważa, że nie ma obecnie przyzwolenia społecznego na nagrody dla członków rządu (PAP, Fot: Dominik Gajda)
d48lqsu

Minister nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedział, że z pewnością dojdzie do odchudzenia rządu. - Mateusz Morawiecki od początku to zapowiadał. Zdziwiłbym się, gdyby taka decyzja nie była konsultowana z Jarosławem Kaczyńskim - mówił Jarosław Gowin w radiowej "Trójce".

- Wspominałem o tym w wywiadzie 12 stycznia. To nie jest ucieczka po burzy, która rozpętała się po ostatnich podwyżkach - dodaje wicepremier.

Gowin przyznał, że obecnie nie ma przyzwolenia społecznego dla wprowadzanie zmian w zarobkach członków rządu. - Trzeba to przyjąć do wiadomości, nawet jeśli konsekwencją jest paradoks, że ministrowie zarabiają mniej niż ich podwładni - tłumaczy.

d48lqsu

Zobacz także: Komorowski zdradza, czy starczało mu do pierwszego

Wicepremier odniósł się też do propozycji Kukiza o likwidacji gabinetów politycznych. - Jestem radykalnym przeciwnikiem populistycznych odzywek posłów. W ministerstwach jest cały szereg zadań politycznych, którymi urzędnicy służby cywilnej nie powinni się zajmować - skomentował.

Uważa też, że spór wokół noweli ustawy i IPN powinien zostać jak najszybciej zakończony. - Powinniśmy jak najszybciej zakopać wszelkie obszary sporu z Izraelem, to nasz strategiczny sojusznik - twierdzi Gowin.

Źródło: "Trójka" Polskie Radio

d48lqsu

Podziel się opinią

Share

d48lqsu

d48lqsu
Więcej tematów