Trwa ładowanie...
do02zbk

GOPR: Zagrożenie lawinowe w Beskidach. Krytycznie ciężkie warunki turystyczne w górach

Według GOPR w Szczyrku warunki turystyczne są bardzo ciężkie. W ciągu ostatniej doby nawarstwiło się 40 centymetrów mokrego śniegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GOPR: Zagrożenie lawinowe w Beskidach. Krytycznie trudne warunki turystyczne
GOPR: Zagrożenie lawinowe w Beskidach. Krytycznie trudne warunki turystyczne (East News)
do02zbk

GOPR - zagrożenie lawinowe na Beskidach

Bardzo trudne warunki występują na obszarze całych Beskid. Ze względu na duże warstwy śniegu rośnie zagrożenie łamiących się drzew. Dotyczy to głównie rejonów Babiej Góry, a także Szczyrku i Wisły.

Na Babiej Górze ogłoszono trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Pojawią się ono w miejscach, gdzie występują bardzo intensywne opady, a także silny wiatr. Lawina może powstać nawet przy małym obciążaniu dodatkowym.

do02zbk

GOPR - zaginieni narciarze

- Warunki są krytycznie trudne. Pokrywa śniegu przekracza miejscami 2 m. Śnieg jest bardzo ciężki. Oklejone nim drzewa łamią się jak zapałki. Istnieje niebezpieczeństwo, że drzewo kogoś przywali. Duży problem mieli z tym koledzy, którzy późnym wieczorem w niedzielę uczestniczyli w akcji poszukiwawczej w rejonie Pilska. Zaginęło tam dwóch narciarzy. Stanowczo odradzamy wędrówek po górach powyżej 800 m npm – twierdzi ratownik dyżurny stacji GOPR w Szczyrku Tomasz Górny

Dwóch narciarzy jeżdżących po trasach w okolicach szczyty Pilska, zagubili się wieczorem. Ratownicy GOPR sądzili, że do zaginięcia mogło dojść na terenie Słowacji. Tamtejsze pogotowie ratunkowe odnalazło ich w dolinie Veselianka, a następnie przewieźli skuterem śnieżnym do granicy z Polską.

Prognozy GOPR podają, że na poniedziałek przewidywane są całodobowe opady śniegu, a także silny wiatr o prędkości 70 km/h.
.

do02zbk

Podziel się opinią

Share

do02zbk

do02zbk
Więcej tematów