Trwa ładowanie...
d265bzv

Giertych złożył zażalenie na bezczynność prokuratury ws. Srebrnej

Pełnomocnik Geralda Birgfellnera mec. Roman Giertych złożył zażalenie na bezczynność prokuratury w sprawie rzekomego oszustwa podczas przygotowań do budowy wieżowców na zlecenie spółki Srebrna. Podkreśla, że "przekroczono terminy kodeksowe".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych złożył skargę na opieszałość prokuratury
Roman Giertych złożył skargę na opieszałość prokuratury (East News, Fot: Foto Olimpik/REPORTER)
d265bzv

Austriacki biznesmen został przesłuchany w sprawie Srebrnej już sześć razy. - Prokuratura nam powiedziała, że mamy przetłumaczyć 20 tysięcy stron i że w kwietniu będzie następne przesłuchanie - przekazał po tym szóstym przesłuchaniu mec. Giertych.

Z kolei rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński informował wtedy, że prokurator nie może jeszcze podjąć decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu Birgfellnera. Wyjaśniał, że konieczne jest m.in. przetłumaczenie dokumentów przez biegłego.

d265bzv

To nie pierwsze zażalenie pełnomocników Birgfellnera. Poprzednie dotyczyły opieszałości warszawskiej prokuratury. Skargę w tej sprawie miał złożyć mec. Jacek Dubois, jednak prok. Łukasz Łapczyński informuje, że pismo wciąż nie wpłynęło.

Wcześniej prokuratura przesłuchiwała Birgfellnera 11, 13 i 28 lutego oraz 1 i 11 marca. Wydano też postanowienie o nałożeniu na Birgfellnera dwóch kar porządkowych po 3 tys. zł za niestawienie się na przesłuchaniach zaplanowanych na 21 i 22 lutego. Przesłuchania dotyczą budowy dwóch wieżowców, której przeprowadzenie firmie Birgfellnera miała zlecić powiązana z PiS spółka Srebrna. Austriacki biznesmen skarży się, że nie otrzymał wynagrodzenia za wykonane prace.

d265bzv

Zobacz także: Rostowski o gejach w PiS. Czarnecki zszokowany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d265bzv

Podziel się opinią

Share

d265bzv

d265bzv
Więcej tematów