Trwa ładowanie...
ycipk-10d7rm

Giertych złożył zażalenie na bezczynność prokuratury ws. Srebrnej

Pełnomocnik Geralda Birgfellnera mec. Roman Giertych złożył zażalenie na bezczynność prokuratury w sprawie rzekomego oszustwa podczas przygotowań do budowy wieżowców na zlecenie spółki Srebrna. Podkreśla, że "przekroczono terminy kodeksowe".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych złożył skargę na opieszałość prokuratury
Roman Giertych złożył skargę na opieszałość prokuratury (East News, Fot: Foto Olimpik/REPORTER)
ycipk-10d7rm

Austriacki biznesmen został przesłuchany w sprawie Srebrnej już sześć razy. - Prokuratura nam powiedziała, że mamy przetłumaczyć 20 tysięcy stron i że w kwietniu będzie następne przesłuchanie - przekazał po tym szóstym przesłuchaniu mec. Giertych.

Z kolei rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński informował wtedy, że prokurator nie może jeszcze podjąć decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu Birgfellnera. Wyjaśniał, że konieczne jest m.in. przetłumaczenie dokumentów przez biegłego.

ycipk-10d7rm

To nie pierwsze zażalenie pełnomocników Birgfellnera. Poprzednie dotyczyły opieszałości warszawskiej prokuratury. Skargę w tej sprawie miał złożyć mec. Jacek Dubois, jednak prok. Łukasz Łapczyński informuje, że pismo wciąż nie wpłynęło.

Wcześniej prokuratura przesłuchiwała Birgfellnera 11, 13 i 28 lutego oraz 1 i 11 marca. Wydano też postanowienie o nałożeniu na Birgfellnera dwóch kar porządkowych po 3 tys. zł za niestawienie się na przesłuchaniach zaplanowanych na 21 i 22 lutego. Przesłuchania dotyczą budowy dwóch wieżowców, której przeprowadzenie firmie Birgfellnera miała zlecić powiązana z PiS spółka Srebrna. Austriacki biznesmen skarży się, że nie otrzymał wynagrodzenia za wykonane prace.

ycipk-10d7rm

Zobacz także: Rostowski o gejach w PiS. Czarnecki zszokowany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10d7rm

ycipk-10d7rm
ycipk-10d7rm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów