Trwa ładowanie...
d2ylaz6

Taśmy Kaczyńskiego. Giertych: Dowody prawie wystarczą do postawienia zarzutów prezesowi PiS

Gerald Birgfellner po raz kolejny stawił się na przesłuchanie w prokuraturze. Jego obrońca mec. Roman Giertych twierdzi, że materiał dowodowy jest wystarczający do wszczęcia postępowania wobec Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mec. Roman Giertych twierdzi, że można postawić zarzuty prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu
Mec. Roman Giertych twierdzi, że można postawić zarzuty prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2ylaz6

Warszawska Prokuratura Okręgowa po raz piąty przesłuchała austriackiego biznesmena ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS miał być zaangażowany w budowę dwóch wieżowców w centrum stolicy, w ramach powiązanej z partią spółkę Srebrna. Stenogramy z rozmów opublikowała pod koniec stycznia "Gazeta Wyborcza".

Według mec. Romana Giertycha zgromadzono "wystarczająco dużo materiału dowodowego do wszczęcia postępowania". - Jesteśmy blisko takiego poziomu zgromadzenia materiału dowodowego, który wystarcza do postawienia zarzutów karnych Jarosławowi Kaczyńskiemu. Oczywiście ocena należy do prokuratury, a jeśli się z nami nie zgodzi to sprawa natychmiast trafi do sądu - mówił adwokat Geralda Birgfellnera, cytowany przez PAP.

d2ylaz6

- Decyzji spodziewam się do końca tygodnia. Nie zakładam negatywnego wariantu. Gdyby śledztwo nie zostało wszczęte, to w żadnej sprawie o oszustwo w Polsce nie będzie postępowania. Nie ma bardziej klasycznego opisanego przestępstwa oszustwa niż to, które pan Birgfellner złożył. To śledztwo powinno się zacząć już dawno - tłumaczył Giertych.

Zobacz także: Giertych wbija szpilkę Kaczyńskiemu. Jacek Sasin: ręce opadają!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ylaz6

Podziel się opinią

Share
d2ylaz6
d2ylaz6
Więcej tematów