Trwa ładowanie...
d1i22au

Gen. Mirosław Różański napisał, co sądzi o rządzących. Jego słowa dotarły do Rosji

Były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych Mirosław Różański w książce, której jest współautorem, zwrócił uwagę na niezrozumiałe dla niego działania polskiego rządu. "Politycy sprowadzają do zera pozytywne stosunki z Moskwą" - napisał. Okazuje się, że Rosjanie są już po lekturze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słowa generała cytuje rosyjski portal
Słowa generała cytuje rosyjski portal (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1i22au

"Dlaczego przegramy wojnę z Rosją" to książka wydana w listopadzie. A już piszą o niej rosyjskie media.

Jak poinformował portal niezalezna.pl, słowa gen. Mirosława Różańskiego cytuje i komentuje serwis topwar.ru. Jak w nim czytamy, wojskowy "prezentuje w książce swój punkt widzenia o rosnącym poziomie militaryzacji obecnych polskich władz w stosunku do Rosji. Polski generał ostro krytykuje tych polskich polityków, którzy nadal eskalują sytuację i sprowadzają do zera pozytywne stosunki z Moskwą”.

Portal zwraca uwagę, że to Różański zrezygnował ze stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Dodaje, że zawodowy wojskowy "nie może zrozumieć, że elity zaogniają konflikt z krajem, z którym Polska mogłaby mieć co najmniej korzyści gospodarcze i ciągle spoglądają w przeszłość, nie dbają o przyszłość”.

d1i22au

To nie wszystko. Rosyjski portal przytacza też słowa Różańskiego o polskim ministrze obrony narodowej i prezydencie. "Kiedy on patrzył na nich, rozumiejąc, że w przypadku wojny ci ludzie będą podejmowali decyzje wojskowe, robiło mu się niedobrze" - podaje serwis.

"Polski generał zauważa, że rusofobia w ostatnich latach stała się integralną cechą polityków w Warszawie. Politycy nadal nie rozumieją, że z takimi poglądami wszystko może bardzo źle się skończyć nie tylko dla obecnej władzy, ale również dla samej Polski. (...) W Warszawie muszą rozumieć, że jeżeli, nie daj Boże, dojdzie do wojny z Rosją, to Polska nie ma żadnych szans. Polska w tym sensie pozostaje bezbronna jak dziecko” - cytuje Różańskiego rosyjski portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1i22au

Podziel się opinią

Share
d1i22au
d1i22au
Więcej tematów