ycipk-1s84je

Gdzie latem na plażę? Nad Wartą w Poznaniu powstaną trzy plaże

Tego lata nad Wartą w Poznaniu powstaną aż trzy plaże. Będzie można też wypożyczyć motorówkę lub wybrać się w rejs statkiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie latem na plażę? Nad Wartą w Poznaniu powstaną trzy plaże
(Urząd Miasta Poznania)
ycipk-1s84je

O tym, że rzeka przepływająca przez środek miasta to ciągle niewykorzystywany wielki potencjał Poznania, mówiło się od lat. Teraz jednak hasło „Poznań wraca nad rzekę” zaczyna nabierać realnych kształtów.

Już w czerwcu zostaną otwarte plaże miejskie i to w aż trzech miejscach:
- w parku Szelągowskim przy ul. Ugory
- w starym korycie Warty przy ul. Ewangelickiej
- przy moście Królowej Jadwigi od strony os. Piastowskiego.

Przy plażach oraz dodatkowo przy ul. Marii Panny zostanie zwodowanych osiem pomostów pływających, umożliwiających cumowanie większych jednostek.

ycipk-1s84je

Na stałe tego lata będą po Warcie pływać także statki pasażerskie. Pojawiły się już w długi weekend majowy w ramach akcji „Poznań za pół ceny” i cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem – łącznie trzy statki przewiozły aż 2,5 tysiąca osób!

W pierwsze rejsy będzie można się wybrać już 18 maja. Statki będą pływać w kierunku Karolina i Starołęki codziennie w godzinach od 10 do 19 ze średnią częstotliwością co 30 minut. Każdy rejs potrwa ok. 70 minut, a bilety będą dostępne nadal w promocyjnych cenach w przedziale od 8 do 13 zł. Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/tramwajwodnypoznan.

W starym porcie przy ul. Estkowskiego na początku czerwca powstanie też przystań jachtowa, dzięki czemu będą tu mogły cumować różne jednostki pływające przepływające przez Poznań. W przystani będzie można też wypożyczyć leżak, kajak, a nawet katamaran- tratwę. Mają tu też powstać warunki pozwalające na organizowanie spływów kajakowych czy czarteru jachtów.

Miasto planuje także stworzyć wypożyczalnię sprzętu wodnego, w której będzie można wypożyczyć łódź motorową w bardzo atrakcyjnej cenie 29,90 zł/h. Dzięki współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim w wypożyczalni organizowane będą szkolenia umożliwiające zdobycie uprawnień w zakresie sternika motorowodnego. Miejsce lokalizacji wypożyczalni a być znane w przyszłym tygodniu.

ycipk-1s84je

- To pierwsze kroki. Zaczynamy od małych rzeczy, by stworzyć coś wielkiego. Hasło „Poznań wraca nad rzekę” przestaje być pustym sloganem – Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s84je

ycipk-1s84je
ycipk-1s84je