Trwa ładowanie...

Gdzie latem na plażę? Nad Wartą w Poznaniu powstaną trzy plaże

Tego lata nad Wartą w Poznaniu powstaną aż trzy plaże. Będzie można też wypożyczyć motorówkę lub wybrać się w rejs statkiem.

Share
Gdzie latem na plażę? Nad Wartą w Poznaniu powstaną trzy plażeŹródło: Urząd Miasta Poznania
d46zzqf

O tym, że rzeka przepływająca przez środek miasta to ciągle niewykorzystywany wielki potencjał Poznania, mówiło się od lat. Teraz jednak hasło „Poznań wraca nad rzekę” zaczyna nabierać realnych kształtów.

Już w czerwcu zostaną otwarte plaże miejskie i to w aż trzech miejscach:
- w parku Szelągowskim przy ul. Ugory
- w starym korycie Warty przy ul. Ewangelickiej
- przy moście Królowej Jadwigi od strony os. Piastowskiego.

Przy plażach oraz dodatkowo przy ul. Marii Panny zostanie zwodowanych osiem pomostów pływających, umożliwiających cumowanie większych jednostek.

d46zzqf

Na stałe tego lata będą po Warcie pływać także statki pasażerskie. Pojawiły się już w długi weekend majowy w ramach akcji „Poznań za pół ceny” i cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem – łącznie trzy statki przewiozły aż 2,5 tysiąca osób!

W pierwsze rejsy będzie można się wybrać już 18 maja. Statki będą pływać w kierunku Karolina i Starołęki codziennie w godzinach od 10 do 19 ze średnią częstotliwością co 30 minut. Każdy rejs potrwa ok. 70 minut, a bilety będą dostępne nadal w promocyjnych cenach w przedziale od 8 do 13 zł. Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/tramwajwodnypoznan.

W starym porcie przy ul. Estkowskiego na początku czerwca powstanie też przystań jachtowa, dzięki czemu będą tu mogły cumować różne jednostki pływające przepływające przez Poznań. W przystani będzie można też wypożyczyć leżak, kajak, a nawet katamaran- tratwę. Mają tu też powstać warunki pozwalające na organizowanie spływów kajakowych czy czarteru jachtów.

Miasto planuje także stworzyć wypożyczalnię sprzętu wodnego, w której będzie można wypożyczyć łódź motorową w bardzo atrakcyjnej cenie 29,90 zł/h. Dzięki współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim w wypożyczalni organizowane będą szkolenia umożliwiające zdobycie uprawnień w zakresie sternika motorowodnego. Miejsce lokalizacji wypożyczalni a być znane w przyszłym tygodniu.

- To pierwsze kroki. Zaczynamy od małych rzeczy, by stworzyć coś wielkiego. Hasło „Poznań wraca nad rzekę” przestaje być pustym sloganem – Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d46zzqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46zzqf
d46zzqf
Więcej tematów