Trwa ładowanie...

Gdzie Andrzej Duda uda się z pierwszą zagraniczną wizytą w nowej kadencji? Podano szczegóły

Od objęcia przez Andrzeja Dudę urzędu prezydenta na drugą kadencję minął ponad miesiąc. Wiemy już, gdzie głowa państwa uda się z pierwszą zagraniczną wizytą. Prezydent odwiedzi Włochy oraz Watykan.

Share
Andrzej Duda w przyszłym tygodniu uda się na zagraniczną wizytę do Włoch i Watykanu
Andrzej Duda w przyszłym tygodniu uda się na zagraniczną wizytę do Włoch i WatykanuŹródło: East News
d14fwcs

Informacje o pierwszej zagranicznej wizycie Andrzeja Dudy przekazał w poniedziałek Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Odbędzie się ona już w przyszłym tygodniu, w dniach 23-25 września.

- Wybierając Rzym na cel pierwszego zagranicznego spotkania poza granicami kraju, prezydent chce podkreślić solidarność Polski i Polaków z narodem włoskim, tak mocno doświadczonym przez pandemię koronawirusa. Wszyscy w Polsce z wielkim przejęciem i smutkiem śledzili rozwój pandemii COVID-19 we Włoszech, mając nadzieję jak najszybszego zatrzymanie i pokonanie choroby - podkreślił minister Szczerski.

d14fwcs

W czasie swojej zagranicznej wizyty Andrzej Duda spotka się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Giuseppem Conte. Zostanie również przyjęty na audiencji u papieża Franciszka.

Zobacz też: "Fakt" wraca do ułaskawienia pedofila przez Andrzeja Dudę. Adam Bielan: Chcieli wpłynąć na wynik wyborów

Zagraniczna wizyta Andrzeja Dudy. Odwiedzi Włochy i Watykan

Szczerski poinformował, że wizyta Andrzeja Dudy we Włoszech będzie okazją do oddania hołdu wszystkim ofiarom koronawirusa w tym kraju. Oprócz prezydenta Sergio Mattarelli i premiera Giuseppe Conte, zaplanowane jest też spotkanie z Marszałkiem Senatu Marią Elisabettą Alberti Casellati.

d14fwcs

- Tematyka rozmów będzie dotyczyła m.in. sytuacji pandemicznej w obu krajach i Europie, mechanizmów współpracy w podobnych sytuacjach w przyszłości, a także dwustronnej współpracy politycznej i gospodarczej oraz polityki bezpieczeństwa w Europie - dodał Szef Gabinetu Prezydenta RP.

Odbędzie się także spotkanie z Szefem Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa. Andrzej Duda będzie też na ceremonii podniesienia flagi Rzeczpospolitej przed jego siedzibą, co ma związek z przyjęciem Polski w poczet członków Funduszu.

Szczerski przekazał, że prezydent uczestniczył będzie również w odsłonięciu popiersia gen. Władysława Andersa w ambasadzie RP w Rzymie oraz odwiedzi Cmentarz Wojenny na Monte Cassino i złoży tam kwiaty, oddając hołd polskim żołnierzom.

Z kolei 25 września w Watykanie Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem i złoży kwiaty na grobie św. Jana Pawła II. Wizyta prezydenta w stolicy apostolskiej związana jest z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, przypadającą na bieżący rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14fwcs

Podziel się opinią

Share
d14fwcs
d14fwcs
Więcej tematów