Trwa ładowanie...
dqdu7md

Gdańsk. Strzały we Wrzeszczu. Prokuratura prowadzi dwa śledztwa

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi dwa postępowania dotyczące wydarzeń, które rozegrały się w Gdańsku Wrzeszczu w nocy z sobotę na niedzielę. Jedno dotyczy włamania, drugie użycia broni przez oficera Wojska Polskiego, który jest jednocześnie prokuratorem wojskowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk-Wrzeszcz. Oficer WP postrzelił dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli włamać się do jego mieszkania
Gdańsk-Wrzeszcz. Oficer WP postrzelił dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli włamać się do jego mieszkania (East News, Fot: GERARD/REPORTER)
dqdu7md

Jak wyjaśniła PAP Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, jedno z postępowań dotyczy zasadności i prawidłowości użycia broni przez oficera WP. Drugie śledztwo dotyczy naruszenia miru domowego i podejrzenia usiłowania włamania do mieszkania należącego do oficera.

Zobacz także: Gdańsk. Strzały we Wrzeszczu. Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala

Chwilowo oba postępowania prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Ma ona jednak zamiar zwrócić się do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku z wnioskiem o wyłączenie jej z prowadzenia postępowań w tej sprawie.

dqdu7md

Prok. Wawryniuk wyjaśniła, że chodzi o zachowanie bezstronności w tej sprawie. Biorący udział w incydencie oficer WP pracuje w jednostce podległej gdańskiej prokuraturze okręgowej. - Pracuje on w dziale wojskowym Prokuratury Rejonowej w Gdyni, ale w ramach tej pracy wykonywał również zadania związane z działalnością pionu cywilnego gdyńskiej prokuratury – wyjaśniła.

Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę we Wrzeszczu rozległy się strzały. Postrzeleni zostali dwaj młodzi mężczyźni.

Zobacz także: Piastów. Włamał się do domu i strzelał do lokatorów. Zatrzymania i areszt za strzelaninę

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że 21- i 23-latek próbowali włamać się do mieszkania oficera WP i prokuratora wojskowego. Ten użył broni, by ich powstrzymać.

Postrzeleni mężczyźni trafili do szpitala. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Źródło: polskieradio.pl

dqdu7md

Podziel się opinią

Share
dqdu7md
dqdu7md
Więcej tematów