Trwa ładowanie...
d1ia9b2

"Gazeta Polska" rozdaje kontrowersyjne naklejki. Sakiewicz o LGBT: ma cechy ideologii totalitarnej

"Strefa wolna od LGBT" - naklejki z takim napisem zostały dołączone do najnowszego numeru "Gazety Polskiej". Wywołały sporą burzę. Zdaniem redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza "ideolodzy LGBT próbują wprowadzić w Polsce cenzurę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gazeta Polska" i homofobiczne naklejki. Na zdjęciu redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz
"Gazeta Polska" i homofobiczne naklejki. Na zdjęciu redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz (PAP)
d1ia9b2

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" we wstępniaku tłumaczy, czym jest "strefa wolna od ideologii LGBT". Według niego, "to strefa wolności słowa, tolerancji i szacunku dla osób inaczej myślących".

"LGBT to nie żadna mniejszość, to światopogląd mający wszelkie cechy ideologii totalitarnej" - czytamy jednocześnie w tekście Tomasza Sakiewicza. "Komunizm - tak jak ruch LGBT - zakładał, że jest jedyna słuszna ideologią, a sprzeciwiający się mu zatrzymają postęp i są przeciwni równości ludzi" - dodaje.

Sakiewicz przekonuje że "ideolodzy LGBT próbują wprowadzić w Polsce cenzurę". Jako przykład podaje krytykę akcji "Gazety Polskiej" z homofobicznymi naklejkami.

d1ia9b2

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Empik i BP bez "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT"

Akcja "Gazety Polskiej" wywołała burzę. Naklejki były krytykowane zarówno przez polityków, jak i dziennikarzy. Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Z kolei sprawą dystrybucji "Gazety Polskiej" z naklejką "Strefa wolna od LGBT" ma zająć się Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, egzemplarze z naklejką "Strefa wolna od LGBT" nie będą dostępne ani w Empikach, ani na stacjach paliw BP.

d1ia9b2

– BP nie popiera postaw mających na celu wyrażanie niechęci wobec jakiejkolwiek grupy ludzi, unikamy podziałów, szanujemy każdego człowieka – zapewniła rzeczniczka BP Magdalena Kandefer-Kańtoch.

Nakład tygodnika będzie taki, jak w poprzednich tygodniach, czyli ok.72-73 tys. sztuk. – Otrzymujemy mnóstwo głosów wsparcia od naszych czytelników. Odzew na zapowiedź tego, że pojawi się taka naklejka jest zaskakująco duży i pozytywny – powiedziała reporterce WP dyrektor generalna "Gazety Polskiej" Beata Dróżdż.

Pojaiwło się również oświadczenie Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Czytamy w nim, że Centrum "ze zdziwieniem i zaniepokojeniem przyjmuje decyzję firmy Empik" o wycofaniu egzemplarzy "Gazety Polskiej" z naklejkami.

d1ia9b2

"Decyzja ta jest niezrozumiała w świetle prawa, zarówno polskiego, jak i unijnego, ponieważ łamie fundamentalną w ustroju demokratycznym zasadę wolności słowa. Zasada ta gwarantuje każdemu zarówno możliwość wyrażania swoich poglądów, jak i stwarza możliwość wyrażania negatywnej oceny innych poglądów, czy zachowania, co należy uwzględniać w przypadku podejmowania wszelkich działań w obszarze 'polityki antydyskryminacyjnej'" - przekonuje CMWP SDP.

Po tym oświadczeniu Marek Palczewski zrezygnował z funkcji członka zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. - Nie mogę już dłużej firmować swoim nazwiskiem pewnych działań Stowarzyszenia - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Polska"/wirtualnemedia.pl

d1ia9b2

Podziel się opinią

Share

d1ia9b2

d1ia9b2
Więcej tematów