Trwa ładowanie...

Frans Timmermans w Polsce. Spotka się z Mateuszem Morawieckim 18 czerwca

Frans Timmermans przyjedzie do Polski. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej będzie rozmawiał z premierem o reformie sądownictwa i o praworządności.

Share
Frans Timmermans w Polsce. Spotka się z Mateuszem Morawieckim 18 czerwca
Źródło: PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski
d3kmc8x

Wiceszef KE poinformował o planowanej podróży do Polski na Twitterze. Jak czytamy w internetowym poście, Timmermans będzie omawiał kwestię praworządności z premierem Morawieckim.

Warto przypomnieć, że w środę ma się odbyć debata na temat polskiej reformy sądownictwa w Parlamencie Europejskim. Jednym z uczestników spotkania ma być Timmermans. Co więcej, wiceprzewodniczący KE uczestniczył we wtorkowej debacie, która dotyczyła czerwcowego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

d3kmc8x

W Strasburgu przebywa również wiceszef MSW Konrad Szymański. Wiceminister ma w planach spotkać się z politykami z głównych ugrupowań w europarlamencie, by porozmawiać m.in. kwestii praworządności w Polsce. Jak podaje RMF FM, Szymański nie spotka się z Timmermansem.

- Rozmowy ministra Szymańskiego dotyczą budżetu UE, Brexitu i dyrektywy gazowej. Kwestia praworządności pojawia się na marginesie - tak powiedział jeden z dyplomatów w rozmowie z radiem.

Zobacz także: Sasin zapewnia. Decyzja premiera to nie wotum nieufności wobec ministra Tchórzewskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d3kmc8x

Podziel się opinią

Share
d3kmc8x
d3kmc8x
Więcej tematów