Trwa ładowanie...

Francja: Rząd będzie walczył z ubóstwem. Ludzi nie stać na owoce i warzywa

Francuski rząd ma zamiar walczyć z ubóstwem, z którym zmaga się coraz większa część obywateli. Na razie trwają przygotowania do prezentacji planu działań, który opracowała minister solidarności i zdrowia Agnès Buzyn. Na potwierdzenie potrzeby eliminacji ubóstwa Francuska Pomoc Ludowa opublikowała wyniki sondażu, który ma ocenić poziom bezpieczeństwa żywieniowego Francuzów. Aż ćwierć mieszkańców Francji nie stać na ryby, warzywa i owoce.

Share
Francja: Rząd będzie walczył z ubóstwem. Ludzi nie stać na owoce i warzywa
Źródło: Fotolia
d4bvuaf

Francuska opinia publiczna jest zmartwiona sytuacją i wynikami badań. Większość ankietowanych stwierdziła, że zakupy żywności to "problematyczny" obszar wydatków.

Ludzi faktycznie nie stać na jedzenie

Aż 27% respondentów oświadczyło, że ma problemy z regularnym kupowaniem i spożywaniem owoców i warzyw. 22% nie jest w stanie kupować ryb co najmniej raz w tygodniu.

d4bvuaf

Jednak zakup części produktów to nie jedyny problem Francuzów w kwestii żywienia. Co piąty ma trudności ze zdrowym i regularnym odżywianiem - nie jest w stanie zjeść trzech posiłków dziennie.

Za jeden z większych ciężarów dla portfela Francuzi uważają finansowanie szkolnych śniadań i obiadów dla dzieci. Opłacanie posiłków młodym stanowi problem dla 19% obywateli.

W ciągu ostatniej dekady spadło spożycie mięsa o 12%. Tylko 17% respondentów nie ma problemów z regularnym kupowaniem i jedzeniem mięs.

Sondaż pokazał też że 39% żyło lub żyje dalej w ubóstwie.

d4bvuaf

Francuzi nie potrafią oszczędzać

Z badań Francuskiej Pomocy ludowej wynika, że Francuzi mają problemy z oszczędzaniem. Mimo że coraz większa liczba ludzi jest w stanie niewielką część dochodów odkładać, to tylko 1/3 nie ma problemów z kontrolowaniem i równoważeniem wydatkow.

14% ankietowanych narzeka, że brakuje środków do życia. Niestety, większość Francuzów jest przekonana, że ich dzieci i następne pokolenie będą żyć w większym ubóstwie niż oni sami.

d4bvuaf

Podziel się opinią

Share
d4bvuaf
d4bvuaf
Więcej tematów