Trwa ładowanie...

Trzęsienie ziemi po materiale TVN24. Abp Jędraszewski reaguje

- Jan Paweł II ciągle pozostaje wrogiem dla głosicieli ideologii gender, zwolenników aborcji i eutanazji, dlatego próbuje się go zniszczyć, osłabić jego autorytet i wyszydzić jego święte imię - mówił abp Marek Jędraszewski w czasie liturgii stacyjnej w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie. To słowa odnoszące się do reportażu "Franciszkańska 3".

Wstrząsający materiał o Janie Pawle II. Ostra reakcja abp JędraszewskiegoWstrząsający materiał o Janie Pawle II. Ostra reakcja abp JędraszewskiegoŹródło: PAP
d2krzvs
d2krzvs

W Polsce wciąż wrze po emisji materiału TVN24 o papieżu Janie Pawle II. Jak wynika z materiałów oraz relacji świadków, które ujawniła stacja TVN24, Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je jeszcze w Polsce, zanim został papieżem.

Do podobnych wniosków doszedł Ekke Overbeek, autor książki "Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział". Dziennikarz opisał wstrząsające historie księży pedofili z archidiecezji krakowskiej z okresu, kiedy biskupem był tam Karol Wojtyła.

Po ostatnich doniesieniach rozpętała się prawdziwa burza. Mnożą się negatywne komentarze na temat papieża Polaka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To tam widzi problem z Janem Pawłem II. "Nie do obrony"

Na reportaż zareagował abp Marek Jędraszewski. W czasie homilii podkreślił, że całe dzieje kościoła "naznaczone są ciągłymi atakami i prześladowaniami na wyznawców Chrystusa, ale jest to także czas dawania świadectwa przez chrześcijan aż do przelania własnej krwi". – Są to dzieje prześladowań czysto fizycznych, ale także dzieje ciągłych szyderstw i kłamstw zadawanych chrześcijaństwu – dodał.

d2krzvs

"Operacja niszczenia jego świetlanej pamięci"

Metropolita przypomniał, że zamach na Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku był "próbą zamknięcia ust, które głosiły prawdę o Chrystusie, dla którego trzeba otworzyć na oścież drzwi systemów politycznych, społecznych, ekonomicznych, a także prawdę o człowieku stworzonym przez Boga i powołanym do małżeństwa i rodziny, który w swoim potomstwie widzi przejaw błogosławieństwa".

Arcybiskup stwierdził, że obecna walka poprzez "kłamstwa i insynuacje" jest drugim zamachem na Jana Pawła II i "operacją niszczenia jego świetlanej pamięci".

– Niszczy się go. Jego, obrońcę człowieka, obrońcę małżeństwa i rodziny, wini się za to, że tolerował rzeczywiście odrażające zło, jakie przeniknęło do życia Kościoła, ale wiemy dokładnie, że jest to zło, które w dużo większym stopniu stało się nawet zachwalane i swoistą ideologią w innych środowiskach Próbuje się go odrzeć z czci i szacunku – mówił abp Marek Jędraszewski, zaznaczając, że św. Jan Paweł II ciągle pozostaje "wrogiem dla głosicieli ideologii gender, zwolenników aborcji i eutanazji".

d2krzvs

"Franciszkańska 3". Wstrząsający reportaż

– Jego głos jest ciągle głosem sprzeciwu, dlatego trzeba go zniszczyć. Trzeba osłabić jego autorytet. Trzeba wyszydzić jego święte imię. Trzeba wyrywać je z naszych serc – podkreślał.

– Musimy walczyć. Nie przemocą, prawdą. Musimy walczyć modlitwą. Musimy zmagać się, ciągle umacniać solidarność polskich serc. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Tu chodzi o wierność tym wszystkim, którzy w dalszej i nieodległej naszej przeszłości przelewali krew za naszą ojczyznę. Bo chodzi o to, abyśmy dzisiaj w tym trudnym czasie drugiego zamachu na Jana Pawła II wracali do tych naszych uniesień, naszych wzruszeń, naszego wołania: zostań z nami – zakończył.

d2krzvs

Karol Wojtyła jako metropolita krakowski wiedział o molestowaniu seksualnym przez księży i ukrywał je, zanim został papieżem - wynika z reportażu TVN24 z serii Bielmo "Franciszkańska 3". Wyemitowany w poniedziałek wieczorem materiał wzbudził wiele dyskusji w mediach społecznościowych.

źródło: diecezja.pl / TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2krzvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2krzvs
Więcej tematów