ŚwiatFirma będzie zwalniać osoby niezaszczepione. Przewiduje jednak wyjątki

Firma będzie zwalniać osoby niezaszczepione. Przewiduje jednak wyjątki

Jedna z firm telekomunikacyjnych w USA będzie zwalniać pracowników, którzy nie zaszczepią się przeciw koronawirusowi. Zasada ta będzie obowiązywać wobec pracowników przychodzących do biura regularnie lub w trybie hybrydowym.

T-Mobile będzie zwalniać niezaszczepionych pracowników
T-Mobile będzie zwalniać niezaszczepionych pracowników
Źródło zdjęć: © GettyImages

Jak podała agencja Bloomberg, firma telekomunikacyjna T-Mobile będzie rozwiązywać kontrakty z pracownikami, którzy do 2 kwietnia 2022 roku nie zaszczepią się przeciw COVID-19. Ci z kolei, którzy do 21 lutego będą zaszczepieni tylko pierwszą dawką, do momentu otrzymania pełnego szczepienia zostaną wysłani na bezpłatne urlopy.

T-Mobile zapowiada jednak, że w tym zakresie przewiduje wyjątki "w przypadku niektórych ról i lokalizacji". Tego rodzaju polityka firmowa dotyczyć ma pracowników, którzy regularnie lub hybrydowo pojawiają się w biurach.

Firma telekomunikacyjna będzie zwalniać niektórych niezaszczepionych

Zatrudnieni przy obsłudze klienta będą zobowiązani do okazania dowodu, że zaszczepili się pierwszą dawką do 21 lutego.

Należy podkreślić, że obowiązkowe szczepienia dotyczą jedynie oddziału T-Mobile w Stanach Zjednoczonych.

Nowa ustawa covidowa nie ma sensu? "Gęste opary mgły covidowej nad ustawą"

Weryfikacja szczepień w Polsce. "Lex Kaczyński" zamiast ustawy Hoca?

Po miesiącach zapowiedzi wciąż nie wiadomo, co z weryfikacją szczepień w Polsce. Nadal nie przyjęto ustawy "lex Kaczyński", a z obozu rządzącego dochodzą sprzeczne informacje na temat weryfikacji szczepień przez pracodawców.

Projekt wniosła w czwartek do Sejmu grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby zawarte w nim rozwiązania weszły w życie, pracownicy mogliby wykonać nieodpłatny test w kierunku SARS-CoV-2. Pracodawca mógłby też zażądać informacji o negatywnym wyniku takiego testu.

Projekt zakłada również, że pracownik, który nie przebada się pod kątem obecności koronawirusa, nadal będzie mógł wykonywać pracę na ustalonych wcześniej zasadach. W przeciwieństwie do wytycznych zawartych w poprzednich projektach nie będzie oddelegowywany do pracy poza stałe miejsce pracy lub do pracy innego rodzaju.

Pracownik będzie mógł jednak zostać zobowiązany do zapłaty świadczenia odszkodowawczego, jeśli zostanie potwierdzone, że zaraził koronawirusem innego pracownika.

Źródło: Press.pl, Wiadomości WP

Przeczytaj także:

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (968)