Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021. Co z obozami zimowymi?

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla wszystkich uczniów będą trwały od 4 do 17 stycznia. Taką decyzję podjął rząd, argumentując to walką z epidemią. Organizatorzy obozów dla dzieci i rodzice zastanawiają się co z wyjazdami.

Ferie zimowe 2021. Co z obozami zimowymi?Ferie zimowe 2021. Co z obozami zimowymi?Źródło: East News
d32u198

W tegorocznym roku szkolnym ferie zimowe 2021 będą skumulowane w jednym terminie dla uczniów w całej Polsce. Ferie zimowe będą przerwą w nauce, potrwają od 4 do 17 stycznia. Rząd zaapelował też o to, aby w tym czasie nie przemieszczać się i najlepiej pozostać we własnych domach.

- Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu - mówił na konferencji rządu minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd swoją decyzję argumentuje walką z epidemią koronawirusa w Polsce.

W związku ze zmianą czasu trwania ferii zimowych i znacznym skróceniem turnusów zimowych z 6 do 2 tygodni organizatorzy obozów dla dzieci i rodzice zastanawiają się co z wyjazdami.

d32u198

Co wyjazdami zimowymi dla dzieci?

Biuro podróży zajmujące się organizacją wyjazdów dla dzieci i młodzieży "Almatur" przygotowało 110 obozów dla dzieci i młodzieży, w ich ofercie znalazły się zimowe wczasy dla rodzin z dziećmi.

Rok pandemii. Tak świat zmienił się w ciągu 12 miesięcy

- Liczba rezerwacji jest zdecydowanie mniejsza niż rok temu - spadek nawet o 80 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Klienci, którzy wykupili wycieczki, na razie nie odwołują udziału w koloniach i obozach młodzieżowych. Mieliśmy pojedyncze telefony w tej sprawie, klienci też już wiedzą, że od zapowiedzi do decyzji droga daleka i dużo się może zmienić - powiedział Mirosław Sikorski prezes biura podróży "Almatur" w rozmowie z Onetem.

Z kolei harcerstwo przez Internet i nauki, które z niego płyną, tracą nie tylko czar, ale także naturalność.

d32u198

- Na razie zakładamy, że wyjazdy będą, nie mamy żadnych podstaw prawnych, żeby zadecydować inaczej. Dla nas brak wyjazdów będzie kolejnym ciosem do śródrocznej pracy metodycznej. Z każdą zbiórka online trudniej jest utrzymać uwagę harcerzy i zuchów, są oni po prostu przemęczeni komputerem - zauważa z kolei Gabriela Kongstad z ZHR.

Wytyczne MEN w sprawie obozów zimowych

- Wątpię, żeby kuratoria miały wypracowane jakiekolwiek stanowisko w tej sprawie, szczególnie, że to dopiero zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, i jak to już wielokrotnie bywało, dużo może się jeszcze zmienić - powiedział Onetowi Sikorski na pytanie, czy otrzymał wytyczne od MEN.

Źródło: podroze.onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32u198
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32u198
Więcej tematów