Trwa ładowanie...

FBI zatrzymało mężczyznę, który planował zamach na Baracka Obamę

• 40-letni mieszkaniec Holliston w Massachusetts chciał zabić prezydenta USA

• Mężczyzna miał w domu duży skład amunicji i broni, a także materiały mogące służyć do budowy bomby

• O zamiarach mężczyzny poinformował FBI jego znajomy

• Niedoszły zamachowiec został zatrzymany

FBI zatrzymało mężczyznę, który planował zamach na Baracka ObamęŹródło: AFP, fot: NICHOLAS KAMM
d363cr0
d363cr0

40-letni Joseph Gargulio został zatrzymany przez funkcjonariuszy FBI. Mężczyzna, jak wynika z zeznań znajomego, miał planować zamach na Baracka Obamę. Groził też śmiercią bliżej nieokreślonym urzędnikom z Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego oraz muzułmanom. Jak stwierdzili policjanci pogróżki mogły nie być gołosłowne: mężczyzna miał w domu skład broni, amunicji i materiałów, z których mógł skonstruować bombę.

FBI otrzymało informację o podejrzanych zamiarach Gargulio już w lipcu. Doniósł na niego jeden z jego znajomych. Stwierdził, że 40-latek kilkakrotnie wspominał, że chce zabić Obamę, i że planuje to zrobić, gdy ten pojawi się na polu golfowym na wyspie Martha's Vineyard (Obama był tam z rodziną w połowie sierpnia).

Funkcjonariusze dość długo przyglądali się sprawie, w końcu jednak najwyraźniej uznali, że groźby Gargulio mogą nie być gołosłowne. Tym bardziej, że jak wynikało z informacji przekazanych przez znajomego mężczyzny, ten właśnie kupił karabin AR-15.

Podczas zatrzymania mężczyzny FBI przeszukało dokładnie jego dom. Znaleziono w nim prawdziwy arsenał.

Jak informuje FOX News śledczy ustalili, że mężczyzna nadużywa sterydów, ma także problemy ze zdrowiem psychicznym: jest przekonany, że wkrótce w USA wybuchnie wojna. To jednak w żaden sposób nie zmniejszało prawdopodobieństwa, że będzie chciał zrealizować swoje zamiary.

d363cr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d363cr0
Więcej tematów