Trwa ładowanie...

Fałszywy alarm bombowy. Prezydent Poznania wprost o antyszczepionkowcach

Do Term Maltańskich w Poznaniu trafiły pogróżki, że na terenie obiektu podłożono bomby. Powód? Osobne kasy dla osób zaszczepionych. Ewakuowano około 1800 osób, a alarm okazał się fałszywy. Prezydent miasta wprost napisał, co myśli o antyszczepionkowcach.

Prezydent Jacek Jaśkowiak wprost skomentował to, co wydarzyło się w mieście Prezydent Jacek Jaśkowiak wprost skomentował to, co wydarzyło się w mieście Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel
d4lgmtp
d4lgmtp

W niedzielę z Term Maltańskich w Poznaniu ewakuowano około 1800 osób. Wszystko w związku z mailem, którego nadawca zagroził, że na terenie obiektu zostały podłożone bomby.

- Pogróżki trafiły na adres mailowy naszego biura obsługi klienta o godz. 17.15. Było napisane, że przy kasie dla zaszczepionych oraz w aquaparku podłożone są bomby - mówił Radiu Poznań Jerzy Krężlewski, dyrektor Term Maltańskich.

Autor wiadomości zagroził: "jeżeli nie przestaniecie kłuć Polaków, będą podkładane w innych miejscach Poznania".

d4lgmtp

- Tak jak ja bym w Termach Maltańskich szczepił i kłuł Polaków. Nic z tego nie rozumiem. Ta głupota przerasta moje możliwości zrozumienia tego - komentował na gorąco dyrektor.

Okazało się, że alarm bombowy był fałszywy.

Zobacz także: Poznań demoralizuje dzieci? Prezydent Jacek Jaśkowiak dosadnie o ministrze Przemysławie Czarnku

Prezydent Poznania jednoznacznie o antyszczepionkowcach

Całą sytuację następnego dnia jednoznacznie skomentował na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Tak zwani "antyszczepionkowcy" wywołali alarm bombowy w Termach Maltańskich. Takie zachowania należy piętnować. Nie możemy pozwalać na to, by mieszkańcy byli terroryzowani i narażani na stres przez grupkę cymbałów" - napisał samorządowiec.

Część osób, które skomentowały wpis, gratulowała mu postawienia sprawy jasno. Inni pisali, że mail mógł być prowokacją, wymierzoną w środowiska sceptyczne szczepieniom przeciw COVID-19.

Nadawcę fałszywej wiadomości namierzają śledczy

Prezydent Jaśkowiak wyraził nadzieję, że służby szybko namierzą i zatrzymają nadawcę maila, który trafił do skrzynki odbiorczej Term Maltańskich.

d4lgmtp

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu potwierdziła, że sprawą zajęli się specjaliści od zwalczania cyberprzestępczości. Za celowe wywołanie fałszywego alarmu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Specjalne kasy dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19

Dyrekcja Term Maltańskich w Poznaniu wprowadziła kasy dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19, aby usprawnić funkcjonowanie całego obiektu. Zgodnie z obowiązującym prawem nie są one wliczane do limitu osób, co sprawia, że wewnątrz może przebywać więcej gości.

Po tym, jak Termy Maltańskie ogłosiły nowe rozwiązanie, zaczęły się ataki ze strony osób sceptycznych wobec szczepień przeciw COVID-19. Dyrekcji zarzucono "segregację sanitarną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lgmtp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lgmtp
Więcej tematów