Trwa ładowanie...
d2r11wt

Eugeniusz Kłopotek: nie wciskajmy ludziom kitu, że opozycja wygra z PiS-em

Poseł PSL zaszokował szczerością. Eugeniusz Kłopotek stwierdził, że niezależnie od tego, w jakiej konfiguracji ugrupowania opozycyjne przystąpią do wyborów, i tak nie mają szans wygrać z PiS-em. "Nie wciskajmy ludziom kitu" - zaapelował polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eugeniusz Kłopotek nie wierzy, że PiS jest w stanie przegrać najbliższe wybory
Eugeniusz Kłopotek nie wierzy, że PiS jest w stanie przegrać najbliższe wybory (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)
d2r11wt

Eugeniusz Kłopotek przyznał w rozmowie z wPolityce.pl, że zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach jest przesądzone. "Jest tylko pytanie, jak wysoko? Nie daj Boże, aby wygrało większością konstytucyjną. Mam nadzieję, że tak się nie stanie" - powiedział poseł PSL.

Politycy PSL rozmawiają z przedstawicielami innych ugrupowań o starcie w nadchodzących wyborach. Ludowcy nie chcą jednak znaleźć się na jednej liście z politykami głoszącymi liberalne i lewicowe hasła.

Poseł PSL: nie wciskajmy ludziom kitu, że opozycja wygra z PiS-em

Zdaniem Kłopotka, niezależnie od tego, w jakiej konfiguracji ugrupowania opozycyjne przystąpią do wyborów, i tak nie mają szans wygrać z PiS-em. "Prawo i Sprawiedliwość to wygra i nie wciskajmy ludziom kitu, że opozycja jest w stanie wygrać z PiS-em" - powiedział.

d2r11wt

Zobacz też: Przyjmą Kukiza? Siemoniak nie mówi "nie"

Polityk podkreślił, że jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest dla Ludowców samodzielny start. Dopuszcza jednak wspólną listę z Platformą Obywatelską - ale bez Barbary Nowackiej i Nowoczesnej. - To wydaje mi się bardzo rozsądne - wskazuje Kłopotek.

Wcześniej PSL toczyło zaawansowane rozmowy z Kukiz'15. Paweł Kukiz zapowiadał, że wkrótce zapyta swoich wyborców o to, z kim miałby wejść w koalicję.

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r11wt

Podziel się opinią

Share

d2r11wt

d2r11wt
Więcej tematów