Trwa ładowanie...
d2kn02d

Episkopat krytykuje TK ws. aborcji. Abp Stanisław Gądecki: zabijane będą setki dzieci

"Brak decyzji Trybunału Konstytucyjnego sprawia, że w kolejnych latach zabijane będą setki dzieci" - stwierdza przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. KEP wydał komunikat ws. przepisów aborcyjnych, w którym zarzuca PiS łamanie obietnic wyborczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Stanisław Gądecki
Abp Stanisław Gądecki (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d2kn02d

Abp Stanisław Gądecki w komunikacie pisze, że Trybunał Konstytucyjny nie rozpatrzył, jak dotąd "wniosku poselskiego odnoszącego się do kwestii konstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej”. Zaznacza, że oznacza to w kolejnych latach śmierć "setek dzieci, tylko dlatego, że są bezbronne i poszkodowane przez los".

Hierarcha przytacza też orzeczenie TK z 1997 r. "Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego, jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. (...) Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej” - przypomina uzasadnienie orzeczenia sprzed 22 lat.

Przewodniczący KEP stwierdzenia, że "aborcja ze względu na ryzyko choroby dziecka to dyskryminacja".

d2kn02d

Macierewicz mówi o szanowaniu Konstytucji RP. Opozycja wybuchła śmiechem

Na zakończenie komunikatu abp Gądecki podkreśla "rozczarowanie z powodu niedotrzymania jak dotąd obietnicy wyborczej złożonej kiedyś przez partię rządzącą o ochronie życia od poczęcia". Wskazuje też stronę siódmą programu Prawa i Sprawiedliwości z 2014 r.

W stanowisku KEP abp Gądecki przypomniał także słowa kard. Stefana Wyszyńskiego z 1976 r: "Wszelkie działanie przeciwko rozpoczętemu życiu jest zwykłą zbrodnią przeciwko prawom natury! (...) Nikt nie może bezkarnie pozbawiać życia kształtującej się dopiero istoty ludzkiej, zwłaszcza, że jest ona bezbronna".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów