Trwa ładowanie...

Dziś zmiana czasu na zimowy 2019. Jak przestawić zegarki? Będziemy spać dłużej czy krócej?

Zmiana czasu w Polsce odbywa się dwa razy w roku. Wskazówki zegara przesuwamy wiosną, żeby wprowadzić czas letni i jesienią, zmieniając czas na zimowy. Dowiedz się, dlaczego skończy się zmiana czasu.

Dziś zmiana czasu na zimowy 2019. Jak przestawić zegarki? Będziemy spać dłużej czy krócej?Źródło: iStock.com
d2406av

Zmiana czasu 2019. Jak przestawić zegarki?

Jesienna zmiana czasu ma miejsce zawsze w ostatni weekend października. W nocy z 26 na 27 października przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3:00 na 2:00. Dzięki temu śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na letni nastąpi w nocy z 28 na 29 marca 2020 roku. Wtedy przestawimy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. Zmiana czasu zabierze nam godzinę snu.

Zmiana czasu na zimowy 2019. Wkrótce żegnamy się ze zmianą czasu

Parlament Europejski przesądził, że zmiana czasu odejdzie w przeszłość. Prawdopodobnie wydarzy się to w marcu 2021 roku. Po tej dacie ten sam czas ma obowiązywać w całej Unii Europejskiej.

Zmiana czasu nie jest lubiana zarówno przez Polaków, jak i pozostałych mieszkańców Unii. Według sondażu, ponad 3/4 obywateli naszego kraju popiera zniesienie zmiany czasu.

Rządy państw UE mają do kwietnia 2020 roku wybrać, jak czas będzie obowiązywał w ich krajach. Pojawiają się głosy, że nie wszystkie kraje Wspólnoty zgadzają się na rezygnację ze zmiany czasu.

d2406av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2406av
Więcej tematów