Trwa ładowanie...

Pogoda dopisała. Jesień na Waszych zdjęciach wygląda zjawiskowo

Nastała jesień a wraz z nią zmiana pogody i otaczającej nas przyrody. Mgliste poranki, drzewa mieniące się na żółto i czerwono, pomarańczowe dynie - to tylko kilka skojarzeń związanych z tą porą roku. Do redakcji Dziejesię przesłaliście wiele zdjęć, przedstawiających pierwszy dzień jesieni. Są fantastyczne!
Share
Pogoda dopisała. Jesień na Waszych zdjęciach wygląda fantastycznie
Pogoda dopisała. Jesień na Waszych zdjęciach wygląda fantastycznieŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Marcin
d11q5vs

W nocy z niedzieli na poniedziałek mieliśmy do czynienia z przesileniem jesiennym. Co za tym idzie, 23 września rozpoczęła się kalendarzowa i astronomiczna jesień.

Jesień. Wasze relacje

Do redakcji Dziejesię przesłaliście wiele zdjęć z pierwszego dnia jesieni. Ten w większości przywitał Was udaną pogodą. Na nadesłanych fotografiach widać między innymi zdjęcia z gór, skąpanych w promieniach słońca.

d11q5vs

- To był mój pierwszy raz w górach i od razu wycieczka o świcie. Kiedy przedzierasz się z ciemnego lasu a twoim oczom ukazuje się zamglona panorama to stajesz i podziwiasz. Dopiero później wyjmujesz aparat, żeby zrobić zdjęcia - pisała Klaudia, którą jesień zastała na jednym z tatrzańskich szlaków.

Zobacz także: Szybowiec w polu. Syn sołtysa wymłócił drogę dla służb

Wasze zdjęcia otrzymaliśmy także z Warszawy, Świdnika czy też Szczecina. Swoje zdjęcie przesłał do nas również Bartek, który swój urlop spędza w Danii. - Klimat co prawda wyspiarski. Dziś słońce schowało się za chmurami, zapowiadają też deszcz. No ale drzewa mienią się już tak jak u nas. Jesień w pełni - relacjonował nasz czytelnik.

d11q5vs

Jesień. Równonoc i zmiana czasu

Warto przypomnieć, że od 23 września nasz dzień będzie także coraz krótszy Dlaczego? Równonoc jesienna to moment, w którym nasza planeta przekracza punkt na swojej orbicie, w którym promienie Słońca padają prostopadle na równik, a przy tym są styczne do powierzchni Ziemi przy biegunach. W tym dniu dzień i noc trwają dokładnie tyle samo, czyli po 12 godzin.

  • SONY DSC
Źródło: Marcin, dziejesie.wp.pl

Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się także pytania o zmianę czasu. Ta nastąpi jednak dopiero za miesiąc.

Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku nastąpi w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara przesuniemy wtedy z godziny 3 na 2, co oznacza, że będziemy spać o godzinę dłużej.

Wy również chcecie podzielić się Waszymi wspomnieniami z pierwszego dnia jesieni? Prześlijcie je na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

d11q5vs

Podziel się opinią

Share
d11q5vs
d11q5vs
Więcej tematów