Trwa ładowanie...

Pogoda dopisała. Jesień na Waszych zdjęciach wygląda zjawiskowo

Nastała jesień a wraz z nią zmiana pogody i otaczającej nas przyrody. Mgliste poranki, drzewa mieniące się na żółto i czerwono, pomarańczowe dynie - to tylko kilka skojarzeń związanych z tą porą roku. Do redakcji Dziejesię przesłaliście wiele zdjęć, przedstawiających pierwszy dzień jesieni. Są fantastyczne!

Share
Pogoda dopisała. Jesień na Waszych zdjęciach wygląda zjawiskowo
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, fot: Marcin
dtf5fth

W nocy z niedzieli na poniedziałek mieliśmy do czynienia z przesileniem jesiennym. Co za tym idzie, 23 września rozpoczęła się kalendarzowa i astronomiczna jesień.

Jesień. Wasze relacje

Do redakcji Dziejesię przesłaliście wiele zdjęć z pierwszego dnia jesieni. Ten w większości przywitał Was udaną pogodą. Na nadesłanych fotografiach widać między innymi zdjęcia z gór, skąpanych w promieniach słońca.

- To był mój pierwszy raz w górach i od razu wycieczka o świcie. Kiedy przedzierasz się z ciemnego lasu a twoim oczom ukazuje się zamglona panorama to stajesz i podziwiasz. Dopiero później wyjmujesz aparat, żeby zrobić zdjęcia - pisała Klaudia, którą jesień zastała na jednym z tatrzańskich szlaków.

Zobacz także: Szybowiec w polu. Syn sołtysa wymłócił drogę dla służb

Wasze zdjęcia otrzymaliśmy także z Warszawy, Świdnika czy też Szczecina. Swoje zdjęcie przesłał do nas również Bartek, który swój urlop spędza w Danii. - Klimat co prawda wyspiarski. Dziś słońce schowało się za chmurami, zapowiadają też deszcz. No ale drzewa mienią się już tak jak u nas. Jesień w pełni - relacjonował nasz czytelnik.

Jesień. Równonoc i zmiana czasu

Warto przypomnieć, że od 23 września nasz dzień będzie także coraz krótszy Dlaczego? Równonoc jesienna to moment, w którym nasza planeta przekracza punkt na swojej orbicie, w którym promienie Słońca padają prostopadle na równik, a przy tym są styczne do powierzchni Ziemi przy biegunach. W tym dniu dzień i noc trwają dokładnie tyle samo, czyli po 12 godzin.

Źródło: Marcin, dziejesie.wp.pl

Wraz z nadejściem jesieni pojawiają się także pytania o zmianę czasu. Ta nastąpi jednak dopiero za miesiąc.

Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku nastąpi w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara przesuniemy wtedy z godziny 3 na 2, co oznacza, że będziemy spać o godzinę dłużej.

Wy również chcecie podzielić się Waszymi wspomnieniami z pierwszego dnia jesieni? Prześlijcie je na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

dtf5fth

Podziel się opinią

Share
dtf5fth
dtf5fth
Więcej tematów