Trwa ładowanie...

Dziennikarz TVN odpowiada Kaczyńskiemu. "Widzisz, prezesie?"

"Jarosław Kaczyński uderza w mniejszość, bo to jego stała taktyka polityczna" - uważa Piotr Jacoń. Dziennikarz TVN24 i ojciec transpłciowej córki udostępnił w mediach społecznościowych list otwarty do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, przekonując, że "(Kaczyński - red.) uderzając w mniejszość, uderza w każdego z nas".

Dziennikarz TVN odpowiada Kaczyńskiemu. "Widzisz, prezesie?"Dziennikarz TVN odpowiada Kaczyńskiemu. "Widzisz, prezesie?"Źródło: East News, Instagram
dtn2qai
dtn2qai

"Przede mną list otwarty do prezesa PiS. Podpisuję się w pełni pod słowami członkiń i członków (Stowarzyszenia "My, Rodzice" oraz grupy "Transpłciowość w rodzinie" - red.). Ale chcę, żebyście zrozumieli, dlaczego każdy w Polsce powinien dać taki głos" - napisał dziennikarz.

Według Jaconia, Kaczyński wpadł w pułapkę, ponieważ jego wypowiedź, "uderzając w mniejszość, uderza każdego". "Każdy z nas, nagle i niespodziewanie może się tą czy inną mniejszością stać. Bo zachoruje, bo straci pracę, bo się zestarzeje albo jego dziecko, wnuk albo wnuczka okaże się osobą LGBTQ+" - wyjaśniał Jacoń, dodając, że Kaczyński rechotał ze spraw, których nie rozumie.

"Prawa człowieka należą się wszystkim"

Zdaniem dziennikarza właśnie ten rechot jest niebezpieczny, ponieważ "dotyka fundamentów społeczeństw - poczucia bezpieczeństwa jednostki w zbiorowości". Jacoń dodaje też, że Kaczyński uderzając w osoby transpłciowe, popełnił błąd.

dtn2qai

"W sprawie poczucia bezpieczeństwa i godności - własnego i swoich najbliższych - najlepszym ekspertem jest każdy z nas. To my się na tym znamy. I szybko jesteśmy w stanie zweryfikować to, co o nas mówią politycy" - wskazał dzienikarz.

W komentarzu Jacoń zapewnił swoją córkę o wsparciu. "Jestem ojcem Wiktorii (…). Gdyby Wiktoria stanęła tam, we Włocławku czy Grudziądzu, obok mównicy prezesa, to tylko przez chwilę byłaby na scenie sama. Zaraz stanęlibyśmy obok niej my, Magda i ja – jej rodzice. Jej siostra Hela. Obie siostry Magdy. Nasi rodzice (…). Widzisz, prezesie, jaki robi się tłok? Z powodu jednej tylko Wiktorii" - zaznaczył.

Dziennikarz podkreślił, że to właśnie suweren ma głos podczas wyborów. "Język wykluczenia powinien być wykluczony prawem. By nikt z nas nie musiał się bać. I by żadna mniejszość nie musiała wdzięczyć się do jakiejkolwiek większości o łaskę swoich praw. Prawa człowieka po prostu się nam wszystkim należą" - wskazał.

Na koniec Jacoń przyznał, że kwestia bezpieczeństwa i poczucia godności jego dzieci ma dla niego dużo większe znaczenie od wyborów. "Zatem drodzy politycy (…) pokażcie projekty ustaw, które zagwarantują prawa tym, których dziś państwo polskie systemowo wyklucza i przez to upokarza" - zaapelował do parlamentarzystów, podkreślając, że czeka na to "jako ojciec i obywatel".

dtn2qai

Czytaj też:

Zobacz też: Wpadka Kaczyńskiego. Minister odbija piłeczkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dtn2qai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtn2qai
Więcej tematów