Trwa ładowanie...
d3e0m1j

#dzieńdobryPolsko Jarosław Gowin: nie pod wszystkim się podpisuję. Każdy rząd jest pluralistyczny

- Oczywiście, że nie pod wszystkim się podpisuję. Sygnalizowałem to i przy sprawie TK i przy kwestii obecności mediów w Sejmie. Każdy rząd jest pluralistyczny, w wielu sprawach dyskutujemy, linie podziałów w konkretnych sprawach przebiegają w różny sposób - mówił w #dzieńdobryPolsko wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.
Share
d3e0m1j

- Natomiast nie mam wątpliwości, przyglądając się temu, co w piątek wyczyniali posłowie opozycji na sali sejmowej, że przy wszystkich naszych błędach alternatywa, jaką byłyby rządy dzisiejszej opozycji, jest dla Polski zdecydowanie gorsza - dodał Gowin.

W piątek opozycja zaczęła okupację mównicy i stołu prezydialnego na sejmowej sali plenarnej, protestując przeciwko wykluczeniu z posiedzenia posła PO Michała Szczerby oraz planowanym zmianom w regułach pracy parlamentarnych dziennikarzy. Obrady po kilku godzinach zostały wznowione w sali kolumnowej, gdzie przegłosowano budżet oraz ustawę dezubekizacyjną. Posłowie pozycji podważają legalność głosowania i podkreślają, że część z nich nie została w ogóle wpuszczona do sali kolumnowej.

We wtorek Biuro Prasowe Sejmu poinformowało, że zmiany w dostępie dziennikarzy do budynków Sejmu przestają obowiązywać. Nie zmieniają się także zasady dotyczące organizacji pracy i poruszania się dziennikarzy w budynkach Sejmu i Senatu.

d3e0m1j

Podziel się opinią

Share
d3e0m1j
d3e0m1j
Więcej tematów